سلام به پزشکان آینده
دانشجویان پزشکی ورودی بهمن 87 دانشگاه آزاد اسلامی
امکانات وب

دوست عزیز قبل از بیان هر چیز از بازدید شما متشکرم.

نکته مهم:

شما می توانید برای دستیابی به اخبار جزوه یا اخبار اسلاید یا اخبار امتحانات و...

به قسمت موضوعات واقع در سمت چپ وبلاگ بروید و رویموضوع مورد نظرتان کلیک کنید.

نکته مهمتر:

۱-از تمام دوستان خوبم خواهش میکنم نظر خود را با توجه به موضوع و نام نویسنده و عنوان ذکر شده برای آن نویسنده ، در هر پست ثبت کنند.

۲-اگر تیک مربوط به نظر خصوصی را بزنید نظر شما قابل نمایش نخواهد بود هم چنین اگر نظر خصوصی می گذارید حتما ایمیلتون را برام بنویسید که بتوانم با شما در تماس باشم.


نحوه آدرس دادن به متصدیان کانکس برای رایت cd یا dvd: 

استاژری بلوک۱-نام درس-voice یا slide یا...-نام استاد


ایمیل مانا فرحناک(نماینده):mana.farahnak@yahoo.com

ایمیل علیرضا مددی(نماینده):salwatore20@yahoo.com

ایمیل خانم کاظمینی(جزوات در وب):atr313@gmail.com

ایمیل نگار عبداللهی(اسلایدها در وب):negar.abdolahii@gmail.com

 

ساعت تماس تلفنی با نمایندگان: ۱۴ تا۱۴:۳۰ و ۱۸:۳۰ تا۱۹ هر روز


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار کمیته هاوکانون هاوالمپیاد، اخبار اسلایدها و voice ها، اخبار CD های آموزشی، اخبار جزوات و نمونه سوالات، برنامه کلاسی، اعلام گروه بندی ها
[ دوشنبه هفدهم تیر ۱۳۹۲ ] [ 19:52 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]

در ابتدا به دوست نازنینم خانم دکتر هدی عامری زاده که به عنوان نماینده کلاس منصوب شدند تبریک می گویم و برای این دوست خوبم آرزوی موفقیت دارم.

همانطور که همیشه گفتم من این وبلاگ را برای کلاسمان و اطلاع رسانی و خدمت رسانی به همکلاسی های عزیزم ساختم و این آخرین پستی است که در وبلاگ کلاسمان میگذارم تا این وبلاگ همینگونه به عنوان مروری از خاطرات 2ساله باقی بماند.

از آنجایی که به وبلاگ نویسی علاقه دارم پس وبلاگ نویسی ام را در ماه های آتی با مطالب علمی پزشکی و کیس های پزشکی در وبلاگ به آدرس

 www.medicalcases.blogfa.com

ادامه می دهم و مطمئنا خوشحال خواهم شد که دوستانم در ارائه مطلب و کیس به من کمک کنند.


از آنجایی که پست ۲۳/۵/۹۲ گویای تمام حرف هایم بود پس مجدد این پست را با تاریخ امروز روی کار می آورم.

 

و اما پست تاریخ۲۳/۵/۹۲:

دوستان خوبم علی رغم میل قلبی و بنا به دلایلی شخصی از نمایندگی کناره گیری میکنم.

هر چند نمایندگی برایم ارزشمند است (چون با شما عزیزان در ارتباط بودم و در حد توانم برای حل مشکلات و اجرای نظرات و پیشنهادات همیشه عالی شما عزیزان تلاش میکردم و واقعا از این موضوع لذت می بردم و باعث رضایتم میشد) ولی دلایلم برایم آنقدر قانع کننده هست که دیگر نتوانم به شما دوستان خوبم خدمت رسانی کنم.

۲ نکته حائز اهمیت و برجسته در بچه های پزشکی دوره ۴۹این هست که

۱- تعداد بیشتر بچه ها باعث عدم هماهنگی نشده و اتفاقا همدلی و مهربانی را بیشتر کرده و با وجود اینکه من از دوره ۴۸ بودم و تا حدودی بین شما غریبهبا لطف و مهربانی شما عزیزان ظرف مدت کوتاهی با همدیگر آشنا شدیم و به این ترتیب من هم جزئی از دوره ۴۹ شدمو با همکاری و همدلی یکدیگر در جهت پیشرفت کلاس قدم بر داشتیم.

۲- از این مهمتر اعتماد مجدد شما دوستان خوبم به من بود که در انتخاباتی که برگزار شد مجدد من را انتخاب نمودید و من را لایق به خدمت به خودتان دانستید.

در نهایت از تمام دوستانی که با من همکاری کردند و با اجازه خودشون و برخی مواقع بدون اجازه اشاننامشان را در وب مطرح کردم و از همکاری اشان تشکر کردم به خصوص سایر نویسندگان وبلاگ ؛ بسسسیییییییییییییییار تشکر میکنم.

صد البته دوستانی بودند که نمی خواستند نامشان در وب باشد-من هم زورم بهشون نمی رسید- و خیلی کارهای مهم و همکاری خوبی داشتند که از این دوستان هم بسسسسسسسیار تشکر میکنم.

احتمالا بعد از ۱-۲ ماه آینده وبلاگ را به صورت گذاشتن پست هایی درباره کیس های پزشکی و مطالب مرتبط با پزشکی ، ادامه خواهم داد و مطمئنا خوشحال خواهم شد دوستانم در این راه نیز کمکم کنند.

نکته آخر

دوستانی که مدارکشان را بهم تحویل دادند ولی فرم عضویت پر نکردند هرچه سریعتر به کانون دانشجویی هلال احمر مراجعه کنند و این فرم را پر نمایند.(با وجود تحویل مدارک به کانون تا زمانی که این فرم را پر نکرده باشید عضو کانون نیستید)

سایر دوستان علاقه مند به عضویت نیز همراه مدارک به کانون مراجعه نمایند.

مکان کانون دانشجویی هلال احمر: دانشکده پزشکی - طبقه ۳ - کنار آزمایشگاه فیزیولوژی

برای تمام دوستان خوبم آرزوی موفقیت روز افزون را دارم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار نمرات، اخبار کمیته هاوکانون هاوالمپیاد، اخبار اسلایدها و voice ها، اخبار CD های آموزشی، اخبار جزوات و نمونه سوالات، برنامه کلاسی
[ دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ 20:20 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
اگر بخش شهریه پروفایلتان دیده باشید حتما متوجه شدید که نصف شهریه ثابت به آن اضافه شده است.

به همین دلیل امروز از آموزش درباره این موضوع پرسیدم که گفته شد دانشجویان فقط شهریه بلوک۲ را تسویه کنند و آماده برای ریختن شهریه ثابت استاژری بلوک ۳ باشند.

این نصف شهریه ثابت برای ترم تابستانی است و بلوک های استاژری جزء ترم تابستانی محسوب نمی شود و این خطای سیستم است که به زودی اصلاح خواهد شد.

در اصل هر ۵ ماه یک بلوک حساب می شود و

شهریه هر بلوک :ثابت کامل + ۲۵٪  ثابت کامل + شهریه متغیر می باشد.

شهریه ثابت استاژری= شهریه ثابت کامل + ۲۵٪ شهریه ثابت کامل

تذکر:

حتما و هر چه سریعتر تسویه حساب کنید چون۱- پروفایلتان برای آموزش و وارد کردن بخش مردادماه بسته است ۲-برای امتحان عفونی دچار مشکل نشوید.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه هفدهم تیر ۱۳۹۲ ] [ 20:1 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز بعد از اینکه آموزش اعلام کرد : امتحان عفونی ۲۴/۴ ساعت ۱۲ است. مجددا با آقای دکتر خیرالنساء صحبت کردم و شرایط ماه مبارک رمضان و امتحان بعد از بخش و چگونگی رسیدن دانشجویان به امتحان و ... را بیان کردم.

در نهایت گفته شد تعطیل کردن بخش به هر علتی از سمت آموزش دانشگاه قانونی نیست و بعد از اصرارهای مکرر و گفتن مجدد شرایط ، تصمیم بر این شد تنها کار قانونی که می توان انجام داد این است که نامه ای به بیمارستان ها داده شود که مدیران بخش با دانشجویان همکاری داشته باشند و بخش را زودتر تعطیل کنند.

به همین جهت سرگروه های بخش می توانند با استناد به این نامه تقاضای همکاری اساتید را داشته باشند.

نکته مهم:

برای هر گونه کنسل کردن و زود خارج شدن و ... حتما اساتید مربوطه و به خصوص مدیر آموزشی بخش را در جریان قرار دهید و مطمئنا اساتید ما هم با توجه به ماه مبارک رمضان و ساعت امتحان همکاری خواهند کرد.

تذکر:

اصلا به فکر این کار که "همه نیاییم همه را که نمی توانند حذف کنند نباشید" چون در دوره قبل تمام استاژرهای یکی از بخش های بوعلی به همین دلیل حذف بخش شدند و هنوز به دنبال کارهای مرتبط به آن و کمیته انضباطی و... هستند.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه هفدهم تیر ۱۳۹۲ ] [ 20:0 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
با خانم دکتر ابوالقاسمی درباره درمان ها صحبت کردم که ایشون گفتند از مباحث من درمان سیفلیس و مالاریا مهمتر هستند.

از دوستان حاضر در بخش عفونی امیر و بوعلی می خواهم که راجع به حجم جزوات و تداخل فرجه امتحان با کلاس اطفال و ... با اساتید صحبت کنند تا مباحث کم شود (به خصوص برای درمان ها صحبت کنید) و نتیجه را اطلاع دهید تا همگی استفاده کنیم.

اگر خبر دیگری از مهم ها بود در وب قرار میدهم


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه نهم تیر ۱۳۹۲ ] [ 23:36 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
۱-امروز بعد از متوجه شدن کنسلی کلاس ، نمایندگان برای صحبت درباره امتحان عفونی به دانشگاه رفتند.

از نظر آموزش امتحان اطفال باید تیرماه باشد تاریخ مدنظر ۱۶/۴ بود. (چون فرجه ی اطفال باید زیاد باشد و همچنین قبلا تیرماه اعلام شده و دوستان زیادی براین اساس برنامه ریزی کرده اند)

چون امروز کلاس نبود و نظرسنجی انجام نشد این موضوع به آموزش هم گفته شد در نتیجه قرار شد فردا بعد از نظرسنجی تاریخ مورد قبول اکثریت به آموزش گفته شود  همچنین این درخواست را هم داشتیم که چون ماه مبارک رمضان است امتحان صبح حدودا ۹ صبح برگزار شود.

درنتیجه ان شاءالله ۲ شنبه با دکتر علیجانی در مورد تاریخ و ساعت امتحان صحبت خواهد شد و نتیجه اعلام می شود.

۲-جزوه کوکسی گرم + و برنامه آموزشی اطفال نظری در کپی قرار گرفت.

۳- با کمک دوست نازنینم غزل وهابی مقدم که همپای من ۱ ساعت وقت گذاشت؛ جزوات اطفال دوره های قبل را چک شد و تقریبا همه ی مطالب و اساتید همخوانی داشت به جز مطلب دکتر قندی در روز ۱/۴

همچنین جزوات جلسات۲۶ و۲۷ ۲۸ و ۲ جلسه دکتر نقدی در برنامه آموزشی نیست ولی چون ممکن در کلاس های فوق العاده و یا با عناوین دیگر گفته شود بین جزوات قرار داده شد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ یکشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۲ ] [ 1:12 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
با توجه به برنامه ای که آموزش ارائه کرد از ۱۸/۳ تا ۲۰/۴ کلاس اطفال خواهد بود(البته اگر کنسلی نداشته باشیم) و این یعنی کلاس اطفال به جز ۲ -۳ روز در ماه رمضان نخواهد بود.

پس سوال نظرسنجی تغییر میدهم به این سوال که امتحان عفونی در چه تاریخی باشد؟

تا جایی که مطلعم روزهای ۵شنبه برگزاری امتحان نداریم و روزهای ۴شنبه برای برگزاری امتحانات اعلام شده با توجه به این ۲ مساله ۱۹ تیر و ۲۶ تیر در اولویت خواهند بود ولی مابقی تاریخ ها هم گذاشته شد تا اگر توانستیم به جز ۴شنبه امتحان باشد تاریخ مورد قبول اکثریت باشد.

دوستان برای انتخاب تاریخ امتحان به ماه رمضان و اتمام کلاس اطفال و فرجه برای امتحان عفونی و فرجه برای امتحان آخر بخش بیمارستان و  ... توجه داشته باشند.

اگر نکته تعیین کننده ی دیگری در این مورد به نظرتان آمد حتما در نظرات بگویید تا به آن اضافه شود.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، مشاهده نظرسنجی های پیشین
[ پنجشنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۲ ] [ 2:0 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان

با توجه به آخرین خبر امروز ، کلاس اطفال از ۱۸ خرداد شروع می شود و کلاس ها ح و غ جدی دارد.

قضیه با کلاس عفونی فرق دارد و کلاس های بزرگ و آمفی تئاتر برای این جلسات در نظر گرفته شده.

تاریخ امتحان عفونی مشخص نیست.

از ۱/۳ تا ۱۷/۳ فرجه عفونی محسوب می شود و عفونی را خیلی خوب بخوانید چون تاریخ امتحان هر زمان که باشد اولا در تیرماه است /ثانیا مابین کلاس های اطفال

با توجه به تدریس فشرده اطفال هیچ روزی قبل از امتحان عفونی تعطیل نخواهیم بود.

البته مطمئنا نمایندگان سعی خواهند کرد که چند روزی قبل از امتحان کلاس نداشته باشیم ولی همه چیز به نظر اساتید و موافقت آنها برمی گردد.

پس با برنامه ریزی دقیق طی ۱/۳ تا ۱۷/۳ عفونی را تمام کنید.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، برنامه کلاسی
[ سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 23:4 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم

۱- دوستانی که  هنوز برایشان نمره اخلاق نیامده است سریعا و  تا  شنبه ۲۸/۲ نامشان را از طریق نظر در وب یا پیامک به نمایندگان برسانند تا رسیدگی شود در غیر این صورت خودشان مسئول پیگیری های آینده خواهند بود.

۲-به دلیل حجم کاری زیاد این هفته آموزش ، جلسه بررسی درخواست ها تا شنبه برگزار خواهد شد و قرار شده شنبه۲۸/۲ نتیجه را اعلام کنند.

۳- تاریخ امتحان عفونی به احتمال ۹۰٪ تغییر خواهد کرد و ۱۶تیر خواهد بود ولی این گفته را فقط از جهت اطلاع داشتن دوستان اعلام کردم و تا وقتی اعلام قطعی و به یقیین گفته نشده شما خود را برای ۱۲/۴آماده کنید.

۴-برنامه اطفال آماده نیست ولی قرار شده روال اینگونه باشد که کلاس اطفال در خرداد ماه شروع خواهد شد و هر روز کلاس باشد حتی ۵شنبه ها و طی ۱ماه تمام  شود.(البته صحبت شده که ۵شنبه ها نباشد و اگر کلاس طولانی تر شد ۱ هفته قبل از امتحان عفونی کلاس دانشگاه نداشته باشیم.)

اینکه از چندم شروع خواهد شد هنوز قطعی نیست و اگر اساتید عفونی همکاری کنند تا۵/۳ کلاس ها تمام شود از ۶ یا ۷ /۳ شروع خواهد شد در غیر این صورت مابین کلاس های عفونی کلاس اطفال خواهیم داشت.

تذکر مهم:

به هیچ وجه بدون هماهنگی اساتید بخش و بدون رضایت کتبی آنها (حتی با وجود اینکه آن روز ، روز امتحان دانشگاهی باشد) بخش را تعطیل نکنید اینگونه نیست که اگر همه نروید پس مشکلی نیست بلکه همه را تجدید بخش می کنند.در ترم های پیش این موضوع مصداق پیدا کرده پس بسیار دقت کنید.)


موضوعات مرتبط: اخبار امتحانات، اخبار نمرات، برنامه کلاسی
[ دوشنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 21:8 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
با یادآوری دوستان خوبم ۲ نکته یادم اومد:

۱- از علل HF ، ادم حاد ریه است پس ادم حاد ریه هم مطالعه داشته

باشید.

ادم حاد ریه جز موارد قرمز و حذف شده بود ولی چون امروز دکتر صحابی

 توضیحی درباره آن دادند پس مطالعه کنید.

کار از محکم کاری عیب نمی کند

2- تمام دوستانی که امتحان قلب دارند تا ساعت8:30 در بیمارستان

 بوعلی کنار کلاس قلب حاضر باشند تا بعد از اینکه مشخص شد امتحان

 کجاست همه مطلع شوند.

اگر یادآوری و نکته ای دیگری به نظرتان رسید خوشحال می شوم اطلاع

دهید چون مطمئنا با همکاری شما اطلاع رسانی قوی تری خواهیم داشت.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 2:8 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم تازه به خانه رسیدم و همانطور که قول دادم بلافاصله

در حال گذاشتن این پست هستم.

به گفته دکتر صحابی امتحان استاژرها و اینترن ها از یکدیگر جداست و 

در امتحان اینترن ها درمان و دوز دارویی علاوه بر سایر مطالب خواسته

می شود.

خانم دکتر صحابی دقیقا مشخص نکردند که از استاژرها درمان می خواهند

 یا نه ولی با توجه به پرسش هایم از ماههای قبل و دوستان بلوک بالاتر

روال اینگونه است که ۱ یا ۲ درمان در امتحان می آید.

احتمالا امتحان به صورت آسکی و نشان دادن روی پرده خواهد بود.

خانم دکتر گفتند حدودا ۱۰ سوال است که ۶-۵ نوار قلب و مابقی ، سوال

و کیس و...

دکتر صحابی گفتند همه ی مطالبی که در پست قبلی گفته شد هست

و مطلبی حذف نخواهد شد (به جز موارد قرمزی که قبلا حذف شده بود) 

HTN/IHD/HF/بیماری دریچه ای ، مهمتر از بقیه هستند.

تشخیص و تشخیص افتذاقی مهمترند.

برای نوار قلب موارد زیر مهم هستند: 

نمونه نوار قلب های دکتر حاتمی زاده و

انواع PVC ها مثلVentricular trigeminy /Ventricular bigeminy /PVC

 ...وVentricular quadrigeminy/Ventricular couplets /Ventricular Triplet

 

Torsades de pointet/VT/VF/Ventricular Flutter

AF/Ant MI/Inf MI/پریکاردیت

دوستان لطف کنید امروز به جای 18:30 تا 19 ، 20 تا 20:30

تماس بگیرید.

به امید موفقیت همه ی دوستان خوبم در امتحان بخش قلب


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 18:6 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]

امروز با خانم دکتر برومندپور و خانم دکتر صحابی صحبت کردم که نتیجه به

 شرح زیر است.

نحوه امتحان:

امتحان توسط خانم دکتر صحابی به صورت آسکی (نشان دادن روی پرده)

یا به صورت ایستگاهی (مثل امتحان بافت عملی یا پاتو عملی هر بخش

 1 سوال و تایم مشخص برای پاسخ) برگزار می شود.

مجدد 4شنبه از خانم دکتر صحابی می پرسم و اگر پاسخ واضحی دادند

در وب میگذارم.

گفته شده 2 سوال جواهری و 3 سوال امیر و 5سوال بوعلی.

حدودا 4-5 سوال ECG که شامل بخش های تشخیص و علل و تشخیص

 افتراقی و درمان و... است.

مباحث امتحان بخش قلب :

ECG=نرمال-ایسکمی ها-آریتمی ها-بلوک ها-متفرقه!!!/

CPR/CHF/IHD/HTN

DVT/آمبولی ریه/بیماری دریچه ای/سوفل/بیماری های پریکارد/سنکوپ/

هایپوتانسیون

ادم حاد ریه/برخورد با سرفه/ سیانوز/سرگیجه/ریسک فاکتورهای کرونری

مطالب بالا مباحث امتحانمان است که بعد از کلی صحبت و خواهش

موارد قرمز رنگ حذف شد همچنین درمان جز موارد است که آن هم

بعد از صحبت محدود شد به مواردی که سرکلاس گفته شده / دوز دارو

از استاژرها نمی خواهند.

۴شنبه با خانم دکتر صحابی کلاس داریم و مجدد می توان صحبت

کرد پس مواردی که بنفش رنگ کردم + درمان را ، ۴شنبه به بعد

بخوانید چون اگر حذف شد هماهنگ باشیم و مشکلی پیش نیاید.

"در انتها صحبت ها خانم دکتر صحابی گفتند چرا اینقدر بحث میکنی

من هم گفتم شما اصلا عصبانی نشوید چون روی طرح سوالات اثر میگذارد

که ایشون خندیدند و در ادامه گفتم خانم دکتر من نماینده ام و باید موارد را

برای بچه ها روشن کنم ضمن اینکه نزدیک عید است و...

ایشون گفتند پس بچه ها را هدایت کن که درس بخوانند"

این مکالمه را نوشتم که بگویم اگر دوستان بوعلی همکاری نکنند من

بیش از این نمی توانم صحبت کنم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 19:1 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
به گفته خانم دکتر صبور امتحان بخش قلب اسفندماه در تاریخ ۲۳/۱۲

برگزار می شود و به احتمال زیاد سوالات روی پرده نشان داده خواهد

شد و به صورت آسکی برگزار می شود.

مباحث که از قبل مشخص شده و حتی برای اطمینان بیشتر می توانید

 به درمانگاه قلب بیمارستان جواهری بروید و مباحث را در آنجا چک کنید.

از اساتید مختلف که پرسیدم و به خصوص دوستانی از دکتر صبور پرسیده

 بودند درمان جز سوالات نیست.

تاکید بیشتر روی تعریف و ریسک فاکتور و تشخیص و تشخیص افتراقی

است.

با دوستانی که امتحان قلب داده بودند هم که صحبت کردم به همین

نتیجه رسیدم.(تعریف هایپرتنشن / تعریف نارسایی قلبی / انواع فشار خون

بالا / فرق فشار خون اورژانسی و اضطراری و نمودار نبض شریان کاروتید

و ...)

اگر دوستان سوالات دیگری به ذهنشان آمد اطلاع دهند ممنون می شوم.

با دکتر محمد حسنی هم راجع به تاریخ امتحان و نحوه ی امتحان صحبت

 کردم که ایشون گفتند "نگران نباشید و روال اینگونه بوده که ۴ تا ۵

الکتروکاردیوگرام است جهت نوشتن اقدام تشخیصی و تشخیص افتراقی/

تعدادی تعریف/معاینه بالینی و آنچه بیشتر شایع بوده و در بخش دیدید

مطمئنا بیشتر موردنظر است."

در انتها از دوستان بسیار خوبم در بخش قلب بیمارستان جواهری بابت

اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتند بسیار تشکر میکنم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه هفدهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 16:55 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]

امتحان آمار =۳شنبه ۲۴/۱۱  ساعت ۱۳:۳۰

طی هماهنگی با آموزش قرار شده است که تعیین روتیشن های بلوک۲ 

فردا بعد از امتحان آمار برگزار شود اگر به دلیل مشغله آموزش در این روز

برگزار نشد تاریخ بعدی را در وب اعلام خواهم کرد.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 18:52 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز قرار شد وقتی نمونه سوالات آمار دکتر امیرخانی به دست آقای

مددی رسید ایشون اسکن کنند و برای من ایمیل کنند تا در وب قرار بگیرد.

آقای دکتر زارع این ترم بار اولی است که در دانشگاه ما آمار تدریس

می کنند پس نمونه سوال آمار دکتر زارع نداریم.

همچنین آقای دکتر جعفری لطف کردند و قبول کردند هفته بعد

کلاس اخلاق پزشکی نداشته باشیم.

به امید موفقیت همه ی دوستان خوبم در امتحان آمار


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ دوشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 23:15 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان عزیز فردا با دکتر امیرخانی صحبت میکنم، ایشالا که بتونم حجم امتحانو کم کنم

نتیجه صحبتو سه شنبه بعد از ظهر تو وب میذارم

موفق باشین


موضوعات مرتبط: اخبار امتحانات
[ دوشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 11:20 ] [ علیرضا مددی(نماینده) ]
امتحان آمار دکتر زارع ۲۴/۱۱ است .

۱شنبه ۱۵/۱۱ با آقای دکتر درباره امتحان آمار و به خصوص قضیه تشریحی

 بودن و منبع امتحان صحبت خواهم کرد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 0:48 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
یک نکته خیلی مهم:

تمامی دوستانی که واحد بهداشت و آمار دارند ؛ پروفایلشان قسمت

انتخاب واحد را چک کنند و مطمئن شوند که استاد بهداشت و آمارشان

 همان اساتیدی بودند که سر کلاس هایشان حاضر بودند اگر مغایرتی

دیده شد حتما به آموزش اطلاع دهید چون سوالات امتحانی براساس

نام استاد درج شده در پروفایلتان به شما داده می شود.

به عنوان مثال ممکن است شما سر کلاس دکتر امیرخانی باشید ولی

در پروفایلتان دکتر زارع باشد پس سوالات دکتر زارع به شما داده شود و

 آن موقع جای هیچ اعتراضی وجود ندارد. 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه ششم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:17 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
از همین ابتدا از دوستان خوبی که طی ۲ روز پیش نظر گذاشتند هنوز

تایید نکردم عذرخواهی میکنم.

نظرات را خواندم و سعی کردم برخی نظرات را در قالب پست پاسخ دهم .

علت این تاخیر جمع آوری سوالات و کارهایی بود که  می بایست در این

زمینه انجام می شد.

سعی میکنم در اسرع وقت پاسخ دهم.


دوستان خوبم نمونه سوالات در حال آپلود شدن است تا در وب بگذارم.

همانطور که می دانیدمبحث امتحان بهداشت دکتر زارع شد:

کتاب اپیدمیولوژی و کنترل بیماری های شایع در ایران (نوشته دکتر فریدون

 عزیزی و حسین حاتمی و محسن جانقربانی) + نمونه سوالات.

نمونه سوالات 3شنبه و5شنبه آقای دکتر زارع

و اما کتاب

خودم این کتاب را از دوستانم تهیه کردم ولی با توجه به درخواست های

 شما جهت اینکه کتاب کتابخانه تمام شده و دسترسی به کتاب ندارید؛

امروزاین کتاب را از دوست خوبم خانم ادراکی گرفتم و از ساعت ۱۲

 تا ساعت۱۵ مشغول جدا کردن مباحث و کپی و...بودم.

به این ترتیب امروز مباحث جداشده کتاب را با نام جزوه بهداشت۵ دکتر

زارع در کپی قرار دادم.

فقط دوستان دقت کنند به مسئولین کپی بگویید بهداشت۵ دکتر زارع

نه بهداشت دکتر زارع(بهداشت ۲ هم ایشون تدریس میکنند) تا جزوه را

اشتباه نگیرید.

۱نکته دیگر:

فردا همراه چند تا از دوستان با آقای دکتر زارع صحبت میکنم چون

برخی مباحث واقعا زیاد است و خبر نهایی مباحث را ۵شنبه در وب

میگذارم.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه چهارم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 20:24 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
واقعا بعضی کارها علامت تعجب و سوال به دنبال دارد.

از آنجایی که برخی همکلاسی ها قضیه سوالات بهداشت را به اساتید

دیگر گفته بودند آقای دکتر زارع فرمودند که برای امتحان تستی بهداشت باید

مباحث تدرس شده (که در برنامه کلاسی بهداشت ۵ نوشته شده) را از کتاب

اپیدمیولوژی و کنترل بیماری های شایع در ایران را بخوانیم و تمام سوالات

از آن است. بعد از صحبت با ایشون لطف کردند و قبول کردند که

درصدی از سوالات ، از سوالات خودمان باشد.(تازه برگشتیم سر خونه اول)

امتحان تشریحی آمار شامل ۱۵ سوال است و از جزوه خودشان که در

کپی قرار دادم سوالات طرح می شود.فرمول ها/تعریف متغیرها و...مهم اند

ایشان گفتند هرکسی سر کلاس بوده باشد و یاداشت برداری کرده باشد+

خواندن جزوه = نمره خوبی می آورد.

من به این همکلاسی ها تبریک می گویم و باید بگویم یک قسمت کارشان

 اشتباه بود!! و آن اینکه انتقال این حرف ها و عصبانی کردن آقای دکتر را

می بایست هفته ی آخر و نزدیکتر به امتحان انجام می دادند تا بچه ها

بیشتر اذیت شوند!!!!!!!!!!!!!!

ای کاش کمی بزرگتر شویم...............

جمع آوری سوالات از ساعت ۶ عصردیروز تا ۴ شب طول کشید چون برخی

دوستان لطف کرده بودند!!!!!!!!!!!! به جای تایپ سوالات ، عکس فرستاده

 بودندبرخی یگر انگلیسی تایژ کرده بودند برخی گزینه نگذاشته بودند و

برخی جواب نداشت و...

مواردی که بالا گفتم اصلا ناراحتم نکرد و شاید اشتباه از خودم بود

 که برای دوستان توضیح کامل ندادم که چگونه سوالات را برایم

ارسال کنند و واقعا از این همه همکاری و سرعت عمل در انجام

کارها(به محض تماس دوستان محبت میکردند می فرستادند)

از همه ی دوستان خوب۳شنبه و ۵شنبه بسیار ممنونم.

آن چیزی که ناراحتم کرد و واقعا برام سواله اینه که چرا برخی افراد

وقتی می بینند کاری برای خودشان سخته می خواهند برای همه

سخت باشد!!!!!!!!!!!!!!!

خدا را شکر که آقای دکتر پذیرفتند درصدی از سوالات را از این سوالات

دهند وگرنه تمام تلاش ها و همکاری های خوب دوستان بیهوده می شد.

من خبر این پست را به سرگروه های ۳شنبه و۵شنبه(۲۴ نفر) sms

دادم که اگر کسی هم وب نرفت در جریان این خبر مهم باشد.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه سوم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 13:47 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
آموزش اعلام کرد که خانم حسن پور گفتند :

سونداژ هم جز مباحث امتحان فردا هست.

همچنین قبل از امتحان فردا ، ابتدا زمان برای review می دهند بعد امتحان میگیرند.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه یکم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 17:56 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم همانطور که در جریان هستید به درخواست شما دیروز با اینکه خیلی

حالم بد بود به دانشگاه اومدم تا برای به تعویق انداختن امتحان اعصاب کاری انجام

شود.

آموزش و اداره امتحانات تا حدی راضی شدند و گفتند امضای موافقت بچه ها را بگیرم.

و به همین دلیل لیست اعصاب را از آموزش گرفتم تا هرکس کنار نام خودش به عنوان

موافقت با این کار امضا کند.

ولی ۳شنبه دوستان بوعلی با دکتر تهرانی حرف زدند و با وجود اصرار و خواهش

زیاد  خانم دکتر تهرانی به شدت با این کار مخالفت کردند و گفتند به هیچ وجه تاریخ

امتحان را تغییر نخواهند داد.

نتیجه اینکه امتحان در همان تاریخ ۴شنبه۲۰/۱۰ ساعت۱۳:۳۰ برگزار خواهد

شد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه دوازدهم دی ۱۳۹۱ ] [ 20:30 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز بعد از امتحان پزشکی قانونی چند تا از دوستان گفتند اگر امتحان اعصاب به

تعویق افتد و به بعد از تعطیلات منتقل شود خیلی خوب است

من با گروه های دیگه ای هم صحبت کردم و این ایده چند مخالف داشت که علل

مخالفت:

۱- از قبل بلیط رزرو شده برای رفتن به مسافرت یا دیدن خانواده و...

۲-دوستانی که امتحان آخر بخششان اعصاب نیست از فرجه امتحان آخر بخششان

کم می شود

با توجه به اینکه برای تغییر تاریخ امتحان  امضای همه ی بچه ها نیاز

است پس اینکار امکان پذیر نیست.

اما دوستان پیشنهاد خوب دیگری گفتند که اگر زمان امتحان کمی دیرتر باشد تا به

امتحان برسیم و یا روز امتحان بیمارستان نداشته باشیم و ... برای این میشه با

آموزش صحبت کرد.

پس فعلا امتحان اعصاب همان ۲۰/۱۰ ساعت۱۳:۳۰ است و اگر تغییری ایجاد شد در

وب اعلام میکنم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه نهم دی ۱۳۹۱ ] [ 23:41 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبی که ماه پیش امیر داخلی بودیم:

همانطور که همگی در جریان هستید قرار شد آخر ماه شرح حال به دکتر کردی

تحویل دهیم ولی ایشون لطف کردند و قبول کردند که برای شرح حال  تا ۳شنبه این

هفته زمان داشته باشیم.

پس دوستان خوبم لطف کنید شرح حال هایتان را در کلاس اخلاق پزشکی ۲شنبه

۴/۱۰ به من تحویل دهید تا ۳شنبه بعد از بیمارستانم به بیمارستان امیر بروم و به

دکتر کردی تحویل دهم.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه یکم دی ۱۳۹۱ ] [ 22:36 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم

دوستان بوعلی با دکتر خمسی صحبت کردند و مشخص شد که عوارض

ترانسفیوژن مد نظر است همچنین خانم دکتر ابوالقاسمی به اینترن ها گفتند روی

استئوپروز تمرکز بیشتری کنند.

خودم هم امروز به دکتر ابوالقاسمی تماس گرفتم که

1-از بین مباحث،مبحث واسکولیت ها حذف شد.

پرسیدم چگونه سوال می دهید که مثال زیر را گفتند:

عکسی از خانمی که درد کمر و سردرد لگن درد دارد و با توضیح ESRبالا/آنمی

تشخیص:پلی میالژیاروماتیکا

کدام عارضه برای این بیمار خطرنک ترین است؟ کوری(این بخش 4 گزینه ای است و

ما باید انتخاب کنیم.)

در همین جا از دوستان بوعلی و معرفت بالایی که دارند بسیار تشکر

میکنم.

به این میگن  همدلی و همکاری خیر خواهی برای یکدیگر

ان شاءالله همگی فردا امتحان را عالی خواهیم گذراند.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ ] [ 10:40 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم الان ساعت۱۷:۲۳ است و من تازه رسیدم خونه ولی به دیل اهمیت موضوع در حال گذاشتن این پست هستم.

قبل از بیان وقایع امروز این مساله را بگویم که هرکس خودش مسئول است و رفرنس همه ما کتاب هاریسون هست و مطالبی که که در زیر گفته می شود فقط شرح وقایع امروز است و هرکس با توجه به تفکرات خود از آن استفاده می کند 

امروز با دکتر معصومی درباره امتحان حرف زدم که ایشون گفتند : تمام سوالات از امیر است و فقط روماتو را  بوعلی(دکتر ابوالقاسمی) طرح می کنند.

یک نکته: با توجه به حرف های دوستان ترم بالاتر از همان ابتدا مشخص بود که سوالات امتحان  توسط اساتید بیمارستان ماه آخر مشخص می شود ولی به دلیل پرسش برخی از دوستان از برخی اساتید و پاسخ های گوناگون اساتید،این یک سوال ابهام آمیز شد که در آخر کدام استاد سوال می دهد؟

پس لطفا از اساتید به غیر از مواردی که دکتر معصومی فرمودند سوال نکنید آقای دکتر یا خانم دکتر شما سوال می دهید؟چون مطمئنا با پاسخ بله مواجه می شوید و همین موجب سردرگمی خودتان و دیگران می شود وحتی ممکن این روالی که گفته شد به دلیل برخی مسائل تغییر کند.

صحبت های دکتر معصومی:

خون-------۱ سوال *---------دکتر توکلی(۱نمره)

غدد------۴ سوال----------دکتر یارجانلی(۲نمره)

کلیه-------۲سوال----------دکتر کردی(۲نمره)

گوارش-----۲سوال---------دکتر هوشنگی(۲نمره)

ریه--------۲سوال*---------دکتر معصومی(۲نمره)

پنومونی-پلورال افیوژن-پنوموتوراکس-آمبولی ریه(همانطور که میبینید مباحث را لطف کردند کم کردند)

روماتو-------۱سوال------دکتر ابوالقاسمی(۱نمره)

* یعنی دکتر معصومی گفتند اگر خانم دکتر توکلی ۱سوال بفرستند سوالات ریه می شود ۲ تا و اگر ایشون ۲ سوال بفرستند سوالات ریه می شود ۱ عدد

موضوع دیگر:امروز قرار بود دکتر توکلی بیایند ا هم ژاسخ کیس ها را بگویند و هم اسلایدهای لام خون محیطی را در کلاس کار کنند و در نهایت اسلایدها را به ما تحویل دهند

ولی

امروز ایشون کار مهمی برایشان پیش آمد و کلاس درس ما با دکتر یارجانلی شکل گرفت که اتفاقا  خانم دکتر گفتند چه مبحثی را می خواهید و ما گفتیم زخم پای دیابتی بعد از آن تیروئید

دوست بسیار خوبم خانم پانیز بور بورکه مسئول نوشتن جزوه این جلسه بودند؛ قول دادند که تا ۳شنبه جزوه را تحویل دهند.

این ۲ مبحثی که این جلسه غدد ذکر شده واقعا مهم اند و ترم های قبل سوال بوده.

موضوع به همین جا ختم نشد و دکتر توکلی طی تماسی گفتند که حتما ۱ جلسه خون را با ما خواهند داشت تا پاسخ کیس ها را بگویند و اسلایدهای لام خون محیطی را نشانمان دهند.

س این کلاس روز ۳شنبه بعد از کلاس دکتر کردی از ساعت۱۲:۱۵ تا ۱۴ تشکیل می شود. و همان روز اسلایدها را تحویل می دهند

از ایشون خواهش کردم که آدرس دهند تا اسلایدها را از ایشون بگیرم و زودتر به اسلایدها دسترسی داشته باشیم که ایشون گفتند برخی اسلایدها هنوز کامل نشده و زودتر از ۳شنبه آماده نخواهد شد.

اگر ۳شنبه اسلایدها را گرفتم با کمک دوستان خوبم در کانکس دانشگاه قرار می دهم و اگر دوست همیشه همراهم خانم عبداللهی مثل همیشه همکاری کنند اسلایدها را به دست ایشون می رسانم تا در وب قرار دهند.

دوستان ممکن است دکتر کردی حجم جزوه ۲۴ صفحه ای را کم کنند یا حذف کنند.وبا توجه به اینکه فردا دکتر کردی درمانگاه دارند این موضوع فردا مشخص می شود این موضوع را گفتم تا خودتان مباحث و زمانتان را مدیریت کنید. 

راستی دوستان ، آنمی فقر آهن را ازپست مباحث خون داخلی جا انداختم که اینجا هم یادآوری میکنم.

الان ساعت۱۸ است و دیگه خداحافظ تا فردا

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار اسلایدها و voice ها، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ ] [ 17:53 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
خبر فوری:

به گفته دوست خوبمان خانم سلیمیان دکتر اوبوالقاسمی گفتند ک برای روماتو مباحث زیر کافی است:

استئوپروز/واسکولیت/آرتریت روماتوئید/لوپوس

از تلاش دوستان بوعلی به خصوص ایشون تشکر میکنم


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۱ ] [ 19:30 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم با توجه به صحبت های دکتر کردی در کلاس

برای امتحان جزوه ۲۴ صفحه ای ایشون که مجوع تجارب و هاریسون و کتاب های

دیگر است+

۲ پاورپوینت Urinanalysis/imaging of the urinary system

برای آسانتر پیدا کردن  ۲ پاور پوینت بالا به ترتیب زیر عمل کنید:

 در فولدر امتحان داخلی-فولدر داخلی امیر-فولدر نفرو-فولدر دکتر کردی-

فولدرatlas of nephrology -

پاور پوینت های Urinanalysis/imaging of the urinary system

 

همچنین آقای دکتر ۲ کیس سر کلاس مطرح کردند که به شرح زیر است:

خانم ۶۵ ساله با سابقه دیابت از ۱۵ سال پیش و فشارخون بالا مراجعه کردند.

با ضعف و بی حالی مراجعه کردند.این ضعف و بی حالی ۲-۳ ماه پیش و به خصوص

طی ۱-۲ هفته ی اخیر تشدید یافته

در معاینه BP:160/100/ادم pittingهر دو اندام تحتانی/

در آزمایشات : 25=Cr=3/6-------K=6------N(از 3 ماه پیش اینگونه بوده)-----Pr=+4

ABG:PH=7.8-----HCO3=14------PCo2=28

سوالات هدفمند/معاینات هدفمند/پاراکلینیک هدفمند را بنویسید.


آقای 25 ساله که دیروز دچار تصادف شدند و به کما رفته اند و اکنون در ICUزیر

دستگاه ونتیلاتور قرار گرفتند

Na=160-----K=2.5-------

ABG:PH=7.5-----HCO3=34------PCo2=47

سوالات هدفمند/معاینات هدفمند/پاراکلینیک هدفمند را بنویسید.


قرار شده در جلسه این هفته دکتر کردی ما موارد بالا را از ایشون بپرسیم و ایشون

پاسخ دهند و در نهایت به تشخیص برسیم

هم چنین 1 کیسی که مرتبط با سندرم پولمورورنال است مطرح کردند که در فرصت

بعدی در ادامه همین پست برایتان قرار می دهم.

پس هنوز ادامه دارد.....................


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۱ ] [ 17:57 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم به گفته آموزش اگر هنوز افرادی هستند که شهریه خود را واریز نکردند؛

هر چه سریعتر شهریه متغیرشان را کامل واریز کنند چون در غیر این صورت برای

شرکت در امتحانات دچار مشکل خواهند شد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ ] [ 22:15 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
من خبرهای خوب برای شما می آورم ولی برخی از شما...

روزگار است دیگه چه میشه کرد..........

فقط از خدا می خوام ریشه خودخواهی را از روی زمین بردارد.آمین

این نیز بگذرد......................................

امروز درباره امتحان داخلی به یک جمع بندی با برخی اساتید رسیدم که به شرح زیر

است:

هیچ استادی به طور مستقیم نمی گوید که مباحث فقط همین است ولی با توجه به

برخی صحبت ها مثل شما همین موارد را بلد باشید کافی است یا فعلا همین موارد

را بخوانید و... و همچنین براساس روالی که دوره های پیش بود ؛ می توان نتیجه ای

گرفت.

باز هم تاکید میکنم هر کس خودش مختار و مسئول آنچه می خواند

هست و این فقط پیشنهاد است.

گوارش : GI Bleeding/دیس پپسی/ایکتر/آسیت/۲-۳ موردی که طی چند روز

باقی مانده تدریس میکنند بعد از تدریس سرفصل ها را در وب اعلام میکنم.(در بین

صحبت ها اینگونه بود که آنچه در کلاس درس امیر گفته شده مهمترین است)

ریه:دکتر معصومی=پنومونی/پلورال افیوژن/آمبولی ریه/ آسم/COPD (کمی واضحتر از

بقیه اساتید صحبت می کردند)

غدد:دکتر یارجانلی=تیروئید/دیابت(دکتر یارجانلی توجه خاصی به پای دیابتی دارند)

      دکتر جاهد؟

روماتو:دکتر ابوالقاسمی=فولدر My Pictures-1 ازبین بقیه فولدرها مهمتر

است.علائم مهم بیماری ها را با اسلایدها گفته و این فولدر برای امحان اینترنی ماه

مهر بوعلی بود.

قرار شده دوستان بوعلی صحبت کنند و خانم دکتر مبحث مشخص کنند که اگر

مشخص شد در وب اعلام میکنم.

کلیه: فردا می پرسم از دکتر کردی

خون:دکتر توکلی=ایشون سر کلاس گفتند من هم سوال میدهم(همانطور که قبلا

گفتم اینکه برخی اساتید سوال نمی دهند شایعه بیش نبوده) و آنمی فقر آهن و

پاسخ ۳ کیسی که امروز گفتم مهم است.

امروز سر کلاس ۳ تا کیس گفتند و گفتند که پاسخ اینئموارد را هفته بعد بیاوریم تا

هفته بعد سر آنها بحث کنیم

کیس۱/پسر ۱۸ ساله ای با شکایت تب/تعریق/کاهش وزن/درد شکم مراجعه کرده

معاینه:لنفادنوپاتی جنرالیزه با ارجحیت گردن/ توده ۸ س م در شکم

بیمار با تشخیص کنسر خونی تحت شیمی درمانی قرار گرفته که با حال عمومی

خوب مرخص شد

۴ روز بعد با تب ۴۰ درجه/ گیجی/علائم لتارژی/کاهش حجم ادرار/ علائم حیاتی خوب

BS=n/BUN=80/اوریک اسید=28/Cr=10/K=6/Ca=6/P=7

اقدام انجام شده: پروفیلاکسی

؟؟؟؟؟؟؟/آزمایشات درخواستی/اقدامات/ 2 تشخیص مهم/تشخیص افتراقی


اگر بدونید ۲ ساعت پیش که دارم می نوشتم چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برق ها برای ۱ دقیق رفت و نتیجه کامپیوترم خاموش شد پس 

می بایست مجدد این پست را که از ساعت۲۰:۳۰ داشتم

می نوشتم را تکرار کنم و بنویسم و نتیجه نهایی تر شکل من بود 

  


کیس۲/دختر ۱۸ ساله با تب و پتشی پورپورا و ضعف و بی حالی مراجعه کرده

لام خون محیطی:بلاست های میلوئید------>با تشخیص AML تحت کموتراپی 3/7

قرار گرفت.

1 هفته بعد از اتمام درمان با CBC زیر و تب و سرفه درد صورت مراجعه می کند و

بیمار می گوید از 5 روز پیش دچار تب شده و تحت درمان با کوآموکسی کلاو بود

WBC:500/Hb:8/Plt:30000

؟؟؟؟؟؟؟/آزمایشات درخواستی/اقدامات/ 2 تشخیص مهم/تشخیص افتراقی


کیس۳/خانم ۳۸ ساله با شکایت سر درد و تب خفیف و پتشی پورپرا اندام تحتانی

علائم ۲ روز اخیرتشدید یافته و ۲ روز پبش تشنج گذرا داشته

معاینه:نکته خاصی نبود

CBC:

MCV=90 MCHC=n/Plt=15000/RBC=2000000/جا موندم=WBC=5000/Hb

بیوشیمی:

LDH=1000/BUN=70/Cr=3/Na,k=n/Bil T=10/Bil D=3

؟؟؟؟؟؟؟/آزمایشات درخواستی/اقدامات/ 2 تشخیص مهم/تشخیص افتراقیدیگه ساعت ۱۲:۳۰ شبه پس شب به خیر

 

 

 

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 22:20 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
برای مشخص شدن مطالب امتحان داخلی در بیمارستان ها با دکتر علی نژاد مدیر

گروه داخلی شنبه صحبت خواهم کرد و نتیجه را روی وب قرار خواهم داد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه دهم آذر ۱۳۹۱ ] [ 17:18 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
در یکی از نظرات گفته شده بود که تاریخ امتحانات را بگذارم با توجه به اینکه کم کم به

ایام امتحانات نزدیک می شویم ایده خوبی بود پس:

پزشکی قانونی                   شنبه     ۹/۱۰   ساعت۱۳:۳۰

اعصاب                               ۴شنبه   ۲۰/۱۰  ساعت۱۳:۳۰

بهداشت دکتر امیرخانی       ۴شنبه   ۱۱/۱۱  ساعت۱۳:۳۰

بهداشت دکتر زارع               ۴شنبه   ۱۱/۱۱  ساعت۱۳:۳۰

آمار دکتر امیرخانی              ۳شنبه   ۲۴/۱۱  ساعت۱۳:۳۰

آمار دکتر زارع ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(هنوز برنامه ای ارائه نشده!!!!!!!)

این تاریخ ها و ساعت ها براساس اعلام آموزش در برنامه های اول ترم بوده پس اگر

تغییر در هرکدام ایجاد شود در وب اعلام خواهم کرد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه چهارم آذر ۱۳۹۱ ] [ 18:58 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان غدد دوره ۵۰ روز شنبه ۲۰/۸ ساعت ۸ صبح در آمفی تئاتر برگزار می شود.

دوستان دقت کنند اگر خدایی نکرده کسی مجدد این درس را بیفتد یا حذف کند:

اگر کسی تا الان کسری نمره نداشته ولی با افتادن مجدد کسری معدل پیدا کند

فقط بیمارستان ماه مهرش save می شود و بیمارستان های بعد از ماه مهرش باطل

می شود.

اگر کسری معدل پیدا نکند استاژری بلوک 1 را ادمه می دهد و جبران این واحد در

بلوک ۲ به صورت کم شدن از دروس عملی(بیمارستان) نه درس تئوری است  و این

یعنی کم شدن فرجه شخص برای امتحان پره انترنی(تقریبا برای روند تحصیلی

نرمال 4 ماه است)

نکات بالا برای درس های دیگر هم صادق است.

پس عالی و با امید به خدا درس باقی مانده از فیزیوپاتو را بخوانید.

برای اینکه در بیمارستان تاخیر  نخورید می توانید بعد از امتحان از خانم فضلعلی نامه

بگیرید که این مدت امتحان در دانشگاه بودید و امتحان داشتید و بعد از امتحان

بلافاصله به بیمارستانتان برگردید.

دوستان دوره ۵۰ گفتند یکسری مشکلات پیش آمده و هیچ جزوه ای نوشته نخواهد

شد پس قضیه قرارگیری جزوه دوره 50 روز ۳شنبه در کپی منتفی شد.

                 به امید موفقیت همه ی دوستان خوبم


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۱ ] [ 20:16 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
اسلایدهای دکتر فاطمی هنوز ادامه دارند پس حتما وب را چک کنید.

ادامه اسلایدها را در همان پست قرار میگیرد و به دلیل اهمیت موضوع تا ۴شنبه

پست ثابت می شود.

دوستان ۴شنبه برای امتحان این هفته خیلی دقت کنید و تمام جزئیات را مطالعه

کنید.

برخی از این نکات:

برای سونداژمقابل مولاژ نایستید بلکه کنارش بایستید.

حتما یادتان باشد برای خروج سونداژ مقدار آب نوشته روی سونداژ را خالی کنید و

سونداژ را نکشید.

حتما بگویید یورین بگ و سونداژ را می تونی از قبل چک کنیم که مشکل نداشته

باشد و یورین بگ هم بسته باشد.

رگ گیری یعنی آنژویکت زدن نه خونگیری

استریل کردن به حالت دورانی به مدت ۲ دقیقه برای خونگیری یا آنژیوکت یادتان نرود.

گارو را بعد ازاینکه کمی خون وارد سرنگ شد یا بعد از ورود ۳/۱ آژیوکت باز کنید.

موارد بالا اشتباهاتی بود که با جمع شدن برخی اشتباهات دیگر منجر به ردی افراد

شد.

"اگر دوستان خوب ۲شنبه نکات دیگری به ذهنشان آمد حتما در نظرات

بگذارند که دوستان ۴شنبه استفاده کنند."

اگر از بین ۳ مورد خونگیری/رگگیری/سونداژ ۲ ضربدر بگیرید یعنی رد شدید و هر

موردی که رد شوید فقط همان مورد را امتحان می دهید.

با خانم حسن پور صحبت کردم که دوره ما مثل دوره های قبلی اینگونه نباشد که با

بچه های گروه دوم داخلی امتحان دهیم و امتحان در همین ماههای داخلی خودمان

گرفته شود؛قرار شد جواب این مورد را هفته بعد بهم بگویند.

پس هفته بعد زمان امتحان این دوستان  را در وب اعلام میکنم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۱ ] [ 19:27 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
مباحث امتحان skill lab دوشنبه:

رنگ آمیزی باکتری ها/سونداژ/رگ گیری و آنژیوکت/CPR (کلا هر چه باقی مانده بود)

مباحث امتحان skill lab چهارشنبه:

رنگ آمیزی باکتری ها/سونداژ/ رگ گیری و آنژیوکت/CBC(کلا هر چه باقی مانده بود)


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۱ ] [ 19:52 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان که ۴شنبه  skill lab دارند:

دیروز با دوست خوبم خانم محمدعلی ابراهیمی صحبت کردم که ایشون گفتند چندین

بار به بیمارستان جواهری رفتند و با استاد هم حرف زدند ولی گویا اسلایدهای استاد

مشکل دارند و اسلایدها فقط در لب تاب است.

امروز هم من به بیمارستان جواهری برای گرفتن اسلایدهای CBC رفتم وقتی

از پذیرش پرسیدم گفته شد که دکتر فاطمی روز شنبه و 2شنبه درمانگاه ندارند.

نتیجه:امروز ایشون را ندیدم ولی مجدد 5شنبه می روم اگر بودند اسلایدها را ازشون

میگیرم ولی به طور کلی خود دوستان 1 نفر را مسئول گرفتن اسلایدها از دکتر

فاطمی کنند.

اما خبر خوب اینکه برای گرفتن اسلایدها زمان دارید چون امتحان CBC شد برای هفته

بعد.

همانطور که قبلا گفتم موضوعات امتحان 4شنبه:

LP/NG Tube/CPR/ABG

دستگاه ABG هم درست شد و برای قبولی این امتحان حتما ماده مشابه خون وارد

سرنگ انسولین شود.

1 نکته برای بهتر انجام دادنABG 

با توجه به اینکه نبض خیلی قوی نیست به مکان هایی که در گروههای قبلی سوزن

خورده توجه کنید. حدود 2-3 سانتیمتر است اگر حد پایینی محل های سوزن را مچ و

حد پایینی را 2-3 سانتیمتر بالاتر از مچ حساب کنید سوزن را نزدیک به حد بالایی

بزنید درصد خطای کارتان کمتر است و زاویه تان 45 تا 50 باشد ولی بگویید زاویه

30-45

اگر اساتید اندیکاسیون ها گفتند یا هرنکته دیگری آنها را هم بخوانید و فقط به

یادگیری روش کار  بسنده نکنید.

امتحانات خانم حسن پور به طور کامل و با تمام ریز کاری ها خواهد بود.(امروز ما

NG Tube داشتیم و ایشون از تک تک افراد تمام روش کار را خواستند و هر فرد حدودا

5 دقیقه داخل بود و به همین دلیل ساعت14:30 آخرین نفر امتحان دهنده بود.)

با امید موفقیت همه ی دوستان


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه هشتم آبان ۱۳۹۱ ] [ 21:43 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوب من مباحث امتحان skill lab  این هفته روز ۲شنبه تغییر کرد:

LP/NG Tube/CBC/ABG

به دلیل اهمیت موضوع این تغییر را به تمام سرگروههای داخلی روز ۲شنبه sms

کردم.

(فارغ از اینکه جز ۱۵ گروه اول بودند یا نه)

مباحث امتحان روز 4شنبه را هم برای دوستان خوب روز 4شنبه از خانم

حسن پور پرسیدم:

 LP/NG Tube/CPR/ABG

اگر کسی از دوستان روز 4شنبه اخبار مربوط به این کلاس را بهم اطلاع دهد مطمئنا

در وب خواهم گذاشت.

هنوز اسلایدهای جدید برای من و خانم عبداللهی فرستاده نشده.

یک خبر خوب هم برای دوستان عزیزم در گروه 4شنبه :

فردا بیمارستان جواهری می روم و اگر خانم دکتر فاطمی بودند اسلایدها را ازشون

می گیرند و در کانکس میگذارم.و تاشب با کمک دوست عزیزم در وب هم گذاشته

می شود. 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه هفتم آبان ۱۳۹۱ ] [ 19:54 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
ABG/CPR/LP/CBC

برای مبحث CBC حتما نرمال های آزمایشات را بلد باشید وخواندن اسلایدهای دکتر

دادگر کافی است.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه ششم آبان ۱۳۹۱ ] [ 23:4 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز اسلایدها را تحویل گرفتم که دوست خوبم خانم عبداللهی تا ساعت۹

امشب آنها را آپلود میکنند و در وب میگذارند.

هم چنین با خانم حسن پور هم صحبت کردم و ایشون گفتند هنوز نتوانستند از دکتر

دادگر بپرسند و خبر این سوال را فردا بهم می گویند.

پس skill lab گروه۲شنبه مبحث EKG دکتر صحابی و هر۲ مبحث دکتر دادگر

( chest-x-ray وCBC) را آماده باشند چون به احتمال90%دکتر دادگر موافق اینکار

هستند.

آنچه باید بخوانیم:

برای EKG جزوه و فیلم و کتاب خواندن فوری الکتروکاردیوگرام دوبین مباحثی

از آریتمی و بلوک که درس داده شده است.(با توجه به صحبت های دوستان ترم

بالایی مبنی براینکه توضیح مختصری از هر موج را ازشون خواسته بودند پس بهتر

است مطالعه ای از این کتاب هم داشته باشیم؛کار از محکم کاری عیب نمی کند)

برای chest-x-ray و CBC اسلایدها


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه بیست و نهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 19:13 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
۱-همانطور که پیشنهاد داده بودم ؛ قرار شد در گروه 2شنبه مبحث chest-x ray

را دکتر دادگر امتحان بگیرند پس برای مباحث chest-x ray و CBC فقط اسلایدها را

مطالعه کنید.این اسلایدها شنبه در وب خواهد بود/اسلایدchest-x ray هم ۲شنبه

۲۴/۷در کانکس قرار گرفت. )

۲-از آنجایی که دکتر کردی برای امتحان بخش ABG این هفته یعنی 1/8 نمی توانند

بیایند پس موضوعات امتحانی دوستانی که روز ۲شنبه skill lab دارند تغییر

کرده است:

موضوعات قطعی :EKG/chest-X-ray

به احتمال قوی موضوع CBC هم جز موارد امتحانی خواهد بود که این خبر را شنبه با

پرسش از دکتر دادگر و خانم حسن پور در وب اعلام خواهم کرد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۱ ] [ 20:4 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان اعصاب روز ۴شنبه۲۰/۱۰ساعت ۱۳:۳۰ برگزار خواهد شد.(در برنامه

اعصاب اعلام شده از طرف آموزش،۴شنبه۲۱/۱۰ اعلام شده بود که امروز خانم

فضلعلی گفتند این تصحیح انجام گیرد و در وب اعلام شود.)

کلاس اعصاب روز ۵شنبه به صورت ثابت در کلاس ۳۰۶ برگزار می شود و اگر احیانا

تغییری کرد اعلام خواهم کرد.

روز ۵شنبه ۲۷/۷ کلاس اعصاب با دکتر شفیعی داریم.(در برنامه دکتر محسن

زاده اعلام شده بود که ایشون روزشان را با آقای دکتر شفیعی جابه جا کردند.)


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، برنامه کلاسی
[ چهارشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۹۱ ] [ 18:27 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان پاتو فردا مورخ ۲۶/۶ ساعت۱۳ برگزار می شود.

برای همه ی دوستان خوبم آرزوی موفقیت و کسب نمره خوب را دارم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 13:2 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
همانطور که گفتم قرار شد شنبه ساعت ۱۰ صبح به آموزش اعلام شود که چون من

شنبه سفر۱روزه کارآموزی بهداشت دارم پس پرسش این قضیه را با آقای مددی

هماهنگ میکنم.

ولی نکته مهم اینجاست که امروز دکتر شریعتی به آموزش اعلام کردند که هر

شخص باید روز امتحان همراه خودش ۱ شرح حال بیاورد واین شرح حال ۴

نمره دارد.

بسته به استادی که از شما امتحان میگیرد ممکن است همین شرح حالی که در 

در روزهای سمیو عملی در بیمارستان نوشته اید از شما تحویل گرفته شود یا به

شما بگویند که همین الان برو و از مریضی برایم شرح حال بگیر و تا این ساعت برایم

بیاور.

پس به طور کلی روز امتحان ۲۰/۶ یک شرح حال همراه خودتان داشته باشید.

حالا بعد از این اخبار مشعوف کننده!!!!!!!! ، احتمالا همانطور که اطلاع دارید در

ترم های قبل یا2روز برای امتحان در نظر گرفته میشد یا بعد بیمارستان بچه ها به

دانشگاه می آمدند برای امتحان اسکیل لب ، خبر خوب اینکه در دوره ما بخش

اسکیل لب حذف است پس سمیو بخش چشم و ENT حذف است.

فقط این نکته را به نظرم در نظر بگیرید که یک مرور کلی روی این 2 مبحث داشته

باشید چون اگر استادی بگوید مثلا برای حلق این بیمار را یک معاینه ساده انجام بده و

شما بگویید حذف است مطمئنا جواب جالبی از استادتان نخواهید شنید.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ پنجشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 2:41 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
با سلام،

1- هنوز تا الان که ساعت 1.45 است، نام اساتیدی که برای گروه های سمیوعملی امتحان می گیرند به من داده نشده و 

دکتر شریعتی نیز گفتند که روز شنبه ساعت 10 صبح اطلاع خواهند داد بنابراین لطفا دیگر در این مورد نپرسید.

2- لطفا اگر کاری داشتید، بین ساعت 20-19 تماس بگیرید.

3- اگر نام اساتید به من داده شود، از ساعت 19 به بعد در وبلاگ قرار خواهم داد.

با تشکر!


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 13:47 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان ساعت۱۳ روز۱۲/۶ برگزار می شود.

تعداد حدودی سوالات:

۲۰تا دکتر موسوی

۲۰تا دکتر توابی

۱۶تا دکتر نوری

۱۴تا دکتر کاشی

جمعا حدودا ۷۰ سوال برای نظری میشود=۱۲ نمره

۴ سوال ۱.۵ نمره ای تشریحی ام برای عملی=۶نمره

پمفلت یا بوکلت=۲ نمره


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه نهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 16:10 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
با دکتر توابی صحبت کردم قرار شد search هایتان را تا 16/6 تحویل دهید و

آخرین زمان تحویل پمفلت یا بوکلت 25/6 گفته شد که به خاطر دوستانی که امتحان

پاتو داشتند تا 28/6 فرصت دادند.

به گفته دکتر توابی هر گروهی زودتر  search  را تحویل دهد کارش زودتر پیش

می رود.

هم چنین گروهها باید 7 نفره باشد اگر گروهی 6 یا 8 باشد دکتر توابی آن گروه

را 7 نفره میکنند.

کارهای مربوط به گذاشتن موضوعات در اختیار دانشجویان و گروهبندی و 

تعیین موضوع با آقای مددی است.

به احتمال زیاد دکتر توابی اجازه می دهند که ایمیلشان را در اختیار دانشجویان

بگذارم؛فعلا که پاسخ ندادند به ایمیل من بفرستید تا هر شب ساعت 24 برای دکتر

ایمیل کنم.

به محض اجازه دکتر،ایمیل ایشون را در وب میگذارم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ سه شنبه هفتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 21:33 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز با دکتر توابی صحبت کردم که به شرح زیر است:

بارم بندی امتحان: ۱۰ نمره امتحان نظری کارآموزی پزشکی اجتماعی

                         ۶ نمره امتحان عملی کارآموزی پزشکی اجتماعی و ح و غ 

                             درخانه بهداشت شهری و روستایی و تکمیل لاگ بوک   

                         ۲ نمره پمفلت

برای ح و غ کلاس های نظری نمره ای در نظر گرفته نشده ولی اگر غیبت داشته

باشید از نمره اتان کم می شود.اینکه با یک جلسه غیبت حذف می شوید هم که

قبلا گفته شده بود فقط من موندم اگر کسی با یک جلسه غیبت حذف شود دیگر

نمره ای وجود نخواهد داشت که از آن کم شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 23:37 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
ساعت ۱۰ صبح شنبه ۴/۶ امتحان پاتو اختصاصی برگزار می شود.

۵شنبه دکتر موسوی نبودند پس فردا با دکتر موسوی صحبت میکنم و اسامی این

افراد را به ایشون می دهم تا برای این افراد غیبت رد نشود.

نتیجه این صحبت را فردا سر کلاس در آمفی تئاتر می گویم.

با آرزوی موفقیت برای این دوستان خوبم


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه سوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 20:43 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
۱-امتحان ساعت ۱۰ صبح ۴شنبه ۱/۶ برگزار می شود.

۲-امروز که با خانم فهیمی نیا صحبت کردم متوجه شدم کلا کلاس های بهداشت

قوانین خاصی دارد!!!!!!!!!!

ازجمله اینکه روزی تا ۸ ساعت می توانند کلاس بگذارند!!!!!

۱جلسه غیبت معادل حذف است یعنی نمره کم نمی شود حذف می شوید!!!!!!!!!!

۳-مجدد با خانم دکتر پاشا تماس گرفتم؛ایشون گفتند حجم اسلایدها بالاست و

attach نمی شود.

گفتند تا1شنبه سعی میکنند با یک برنامه حجم فایل ها را کم می کنند که اگر

attach شد ایمیل می کنند.

ایشون گفتند در اسلایدها به جز عکس های پاتولوژی که در کتاب رابینز هم هست؛

عکس خاصی برای درک بهتر مطالب نبوده و مطالب اسلاید همان مواردی که در

کلاس گفته شده و شما جزوه اش را نوشتید. 

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار اسلایدها و voice ها
[ شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 21:27 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان کارآموزی بهداشت همزمان با بهداشت تئوری برگزار می شود.

این امتحان شامل ۴ سوال تشریحی است.

1-با کمک خانم نجاری فایلی را نوشتم با عنوان "راهنمای کارآموزی بهداشت" که

تمام جزئیات درباره امتحان کارآموزی بهداشت در آن گنجانده شده است و در نهایت

این فایل + فایل های دیگر را ایمیل کردم و ایشون تایید نمودند.

 فایل هایی که آپلود شد:

راهنمای کارآموزی بهداشت

امتحان کارآموزی بهداشت

فقط برای اطلاعات خودتان (اطلاعاتی درباره چگونه پر کردن لاگ بوک و ...)

بهداشت نظری (فقط می دانم این فایل برای امتحان بهداشت نظری است)

فایل فرم های خانه بهداشت،حجمش 600MB است و بعد ازگذشت 18ساعت(5صبح

تا شب23 ) از زمان آپلود شدن ، صفحه آپلود رفت و عبارت Internet Explorer cannot

display the webpage ظاهر شد واین هم چهره من

نتیجه:این فرمها را باید از کانکس دانشگاه تهیه کنید و خواندن آن برای امتحان

ضروری است.

 

این فرمها + موارد دیگری که در وب گذاشتم از 2ماه پیش با عنوان کارآموزی بهداشت

در کانکس دانشگاه گذاشته شده است هم چنین در DVD محتوی فیلم جشن که به

سرگروه ها داه شد تا در اختیار همه ی اعضا گروه بگذارند؛ قرار داده شده است.  

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 22:31 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز در بیمارستان بوعلی با دکتر شریعتی در باره نحوه امتحان گرفتن سمیو

عملی صحبت کردم که ایشون گفتند اساتیدی که در ترم پیش امتحان گرفتند این ترم

امتحان نمی گیرند و روال همیشه اینگونه است که اساتید به صورت دوره ای تعویض

می شوند.

پیشنهاد اینکه هر گروه با یکی از اساتید خودش باشد را هم قبول نکردند چون گفتند

بین اساتید سختگیر و متوسط داریم و اگر به غیر از قرعه کشی ، اساتید مربوط به هر

گروه مشخص شوند مشکلاتی را به دنبال دارد.

در نهایت اینگونه شد که

۱-دکتر شریعتی بین گروه ها و اساتید قرعه کشی انجام می دهند و چند روز قبل از

امتحان استاد مربوط به هرگروه اعلام می شود.

۲-برای امتحان باید تمام موارد سمیو خوانده شود و اینکه چه استادی مدرس کدام

مبحث بوده دلیل بر این نمی شود که از حیطه های دیگر سوال نشود.

در نهایت با دکتر پاشا صحبت کردم تا اسلایدهای کلیه ای که مشکل داشتند و باز

نمی شدند را برایم ایمیل کنند که ایشون هم موافقت کردند.

اگر سرعت آپلود اجازه بدهد و برایم ایمیل کردند.اسلایدها توسط دوست خوبم خانم

عبداللهی در وب قرار می گیرد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار اسلایدها و voice ها
[ سه شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 23:57 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
فردا، 1 شنبه مورخ 5/8 امتحان خون، راس ساعت 10 صبح برگزار می گردد.


موضوعات مرتبط: اخبار امتحانات
[ شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 23:7 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
پاسخ های پیشنهادی آزمون ۲۴/۵/۸۸ دوره ۴۳

تا ساعت ۱۲ شب جواب ها را مجدد چک میکنم شما هم اگر اشتباهی در جواب ها

پیدا کردید در نظر برایم بگذارید تا ساعت ۱۲ شب که مجدد به وب می آیم نظراتتان را

تایید کنم.

ان شاءالله فردا همگی امتحان را با نمرات عالی پاس میکنیم. 

1-ب
2-الف
3-ج
4-ج
5-الف
6-ب
7-الف یا د
8-د
9-ب
10-ب
11-د
12-د
13-د
14-ج
15-الف
16-ج
17-ج
18-د
19-الف
20-ب
21-د
22-الف جدول مرتبط در کتاب بسیار مهم است.
23-ج
24-ج
25-د
26-ب
27-ج
28-الف
29-د
30-ج
31-الف
32-د
33-د
34-ب
35-الف
36-الف
37-الف
38-د
39-الف؟
40-الف
 

موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 21:47 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
در ابتدا قرار بود ساعت امتحان ۸ باشد که با همکاری خانم جعفری(مسئول زمانبندی

امتحانات که واقعا بسیار دلسوز و همکاری کننده هستند پس شما دوستان هم

حتما برایشان دعای خیر کنید) به ساعت ۱۳ منتقل شد ولی بعد از چند روز و تجربه

امتحان در گرما ساعت ۱۳، خانم جعفری من را خواستند و به این تجربه اشاره کردند

نهایتا ساعت امتحان خون شد ۱۰ صبحکه نه خروس خوان باشد نه در گرمای

بعدازظهر یکی از روزهای ماه رمضان

امتحان در هر ساعتی برگزار شود احتمال شماره گذاری صندلی ها با توجه به  فصل

تابستان و اتمام اکثر کلاس ها ، بالا است و گفته شده تا وقتی کلاس خالی به اندازه

کافی هست امتحان در آمفی تئاتر برگزار نمی شود.  


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۱ ] [ 21:56 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
۱-امتحان سمیولوژی عملی در تاریخ ۲۰/۶ برگزار می شود.

۲-هر گروه فقط در ۱ روز از تاریخ های ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ و ۱۸ شهریور ماه به کارآموزی

بهداشت خارج تهران می رود پس یعنی تا ۱۸ /۶ کلاس داریم.

اگر کسی برای رفتن در روز خاصی مشکل دارد به سرگروهش اطلاع دهد تا در

گروهبندی لحاظ شود.

تقسیم بندی اینکه چه گروهی چه روزی می رود متعاقبا اعلام می شود.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه بیست و سوم تیر ۱۳۹۱ ] [ 22:39 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
این پاسخ هایی که در زیر نوشتم مجموع همفکری تعدادی ازبچه ها با هم ،بعد از

امتحان است و درست یا غلط بودنش را خیلی مطمئن نیستم

پاسخ هایی که ؟ دارد یعنی اختلاف نظر وجود داشت.

قرار شد شنبه کلید ریه را تحویل دهند که اگر شد همزمان با آن کلید ونمونه سولات

روماتو را هم خواهم گرفت.

۱-کشت مایع سینوویال برای تشخیص نوع جرم ایجادکننده بیماری

۲-کشیدن مایع مفصلی و مطالعه آن

۳-بیماری هنوخ شوئن لاین

۴-سوال آخر=فیبروبلاست

5-سوال ۵۹=T cell

6-بیماری الگونرو

7- تست تری فازیک

8-مفصل شارکوت

9- تب 100%(راش پوستی 95%) در JRA سیستمیک

10- آرتروز زانو علامت دارترین آرتروز

11-چاقی=فاکتور قابل تغییر

12-هیپرتیروئیدی از علل نقرس نیست

13-سندرم پالیندرومیک

14-CSS=کیس مبتلا به آسم+ائوزینوفیلی

15-مرد 56 ساله قصاب=اسپوندیلیت بروسلایی

16-عفونت یا سیگار؟

17-الیگو آرتری = یووئیت قدامی بیشترین عارضه اش است

18-آنتی کاردیولیپین

19-در RA مفصل DIPدرگیر نمی شود

20-مهره های گردنی درRA  درگیر می شود

21-آنمی مزمن

22-آنمی همولیتیک میکرو ژنیک

23-پروتئین اگریکان

24-کره یا آرتریت؟

25-کلاژن نوع 2

26-آفت دهانی=1/آفت ژنیتال=2------امتیاز 3-بیماری بهجت قطعی

27-پورین-هیپوگزانتین

28-نشستن طولانی مدت در بورسیت ایسکیال

29-خانم 75 ساله /بلند کردن زنیل از زمین=استئوپروز

30-RF

31-ایدز باعث بهتر شدن لوپوس

32-مونوآرتریت زانو در آرتریت سپتیک استافیلوکوکی

33-2 گزینه صحیح می باشد در درماتومیوزیت

34-محل شروع التهاب از سینوویوم

35-بیماری تاکایاسو برای بیمار نبض مشکل دار و اختلاف فشار خون در 2 دست

36-کاهش C3.C4  ؟

37-AS

38-بلوکاژ ستون فقرات

39-نقرس

40-ایجاد آرتروز اسکلروز

41- رسوب بر پلاک های آرتراسکلروز=کلسیم هیدروکسی آپاتیت؟

42-در PANمیکروسکوپیک درگیری کلیه،گلومرونفریت - سندرم نفروتیک(درگیری شریان کوچک داریم)

43-ترومبوسیتوپنی

44-کاهش سروتونین در فیبرومیالژی 

۴۵-تعداد سلول در مایع طبیعی سینوویال=۰-۲۰۰

۴۶-ایدز در سندرم رایتر باعث کاهش درگیری ایلیاک می شود

۴۷-جنس Igدر سندرم آنتی فسفولیپید IgA است.ص4 جزوه مرتبط

48-آندروژن

49- +شدن تست فالن زیر 10 ثانیه،نشانه شدت درگیری

50-fle contracture=در آرنج

51-بیشترین نوع آرتریت روماتوئید نوع مزمن است.(پس جمله آرتریت روماتوئید حاد 70% غلط است)

52- + شدن تست yergason در تاندونیت سربلند بای سپس

در 3 سوال از کیس ها ی پشت سرهم به شدت اختلاف نظر وجود داشت.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه شانزدهم تیر ۱۳۹۱ ] [ 20:25 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
پاسخ سوالات روماتو دوره 48

۱-د/۲-الف/۳-ب/۴-ج/۵-د/۶-د/۷-ب/۸-د/۹-ج/۱۰-ج/۱۶-ج/۱۷-ب/۱۸-الف/۱۹-ج/

۲۰-الف/۲۱-الف/۱۱-ب/۱۲-ب/۱۳-الف/۱۴-ب/۱۵-ب/۱۶-ج/۱۷-ب/۱۸-الف/۱۹-ج/

۲۰-الف یا د شک دارم/۲۱-الف/۲۲-ب/۲۳-ب/۲۴-ب/۲۵-د/۲۶-ب/۲۷-د/۲۸-د/۲۹-الف/

۳۰-ب/۳۱-ج/۳۲-الف/۳۳-ب/۳۴-الف/۳۵-الف/۳۶-الف/۳۷-الف/۳۸-د/۳۹-ب/۴۰-ج/

۴۱-ب/۴۲-د/۴۳-ج/۴۴-الف/۴۵-د/۴۶-الف/۴۷-د/۴۸-ج/۴۹-ب/۵۰-ج/۵۱-الف/۵۲-الف/

۵۳-الف/۵۴-ج/۵۵-ب/۵۶-د/۵۷-ج/۵۸-ج/۵۹-د/۶۰-د//

امیدوارم فردا همگی امتحان را خیلی عالی سپری کنیم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱ ] [ 21:36 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
تشخیص تب رماتیسمی براساس معیارهای جونز صورت می گیرد که به ۲ دسته

مینور وماژور تقسیم می شوند:

معیارهای ماژور:

1-کاردیت------تنگی نفس/تغییرات ECG

2-پلی آرتریت------درگیری مفصلی به صورت مهاجر ودر مفاصل بزرگ

3-علائمCNS-------کره

4-اریتم مارژینال(حاشیه ای)

5-ندول های زیرپوستی

معیارهای مینور:

1-بالینی------تب/پلی آرترالژی

2-آزمایشگاهی------افزایشESR /افزایشCRP

3-ECG--------  طولانی شدن PR

 

اگر ۲ علامت ماژور+۱ علامت مینور یا

اگر ۱ علامت ماژور+۲ علامت مینور+علائم عفونی

=تب رواتیسمی حاد(ARF)


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱ ] [ 21:32 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
۱- همانطور که از قبل اعلام کردم امتحان روماتو روز ۴شنبه مورخ۱۴/۴ ساعت۱۳

برگزار می شود.

بلاخره موفق شدیم ۱ امتحان را در غیر ازساعت۸ صبح برگزار کنیم ولی اگر خدایی

نکرده تغییری در ساعت امتحان اعلام کردند در وب خواهم گذاشت.

۲- امروز آقای محسنی نماینده دوره ۵۰،لطف کردند و اطلاع دادند که امتحان پاتو

عملی برای تاریخ ۴/۵ قطعی شد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۱ ] [ 2:8 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
همان طور که قول داده بودم با دکتر ابوالقاسمی هم صحبت کردم و ایشون گفتند

به ازای هر ۱ ساعت ، ۲ سوال می آید.

هم چنین تاکید کردند که همه ی بچه ها  خیلی خوب درس بخوانند چون به هیچ وجه

 افراد افتاده را پاس نخواهند کرد و ارفاق به هیچ کسی وجود ندارد وکسی که برای

این درخواست به ایشون مراجعه کند رفتار خوبی از ایشون نخواهد دید.

پس بالطبع صحبت بعد از امتحان فایده ای نخواهد داشت.

دکتر معزی هم در بیمارستان نبودند پس نتوانستم در مورد نتایج تصحیح دستی ریه از

ایشون بپرسم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه هفتم تیر ۱۳۹۱ ] [ 23:46 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
با همکاری دکتر ساعتیان و دوستان خوب دوره خودمان و همکاری بچه های دوره۵۰ ،

به احتمال قوی امتحان پاتو عملی از روز امتحان کورس خون به روز ۴/۵ جا به جا

می شود.

خبر قطعی شدن این مورد را در وب میگذارم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه هفتم تیر ۱۳۹۱ ] [ 23:25 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز به بیمارستان بوعلی رفتم و با دکتر ساعتیان و دکتر شریعتی و دکتر جاهد

 صحبت کردم

مبحث صحبت با دکتر ساعتیان ، همزمانی امتحان پاتو عملی با امتحان خون(۸/۵)

بود که نتیجه صحبت این شد که خود دکتر ساعتیان باتغییر روز امتحان مشکلی ندارند

 ولی باید با نمایندگان دوره ۵۰ صحبت شود و آنها اعلام موافقت کنند همچنین زمان

 های خالی آزمایشگاه پاتو از خانم فاتح پرسیده شود تا برای برگزاری امتحان

مشکلی پیش نیاید

با توجه به توضیحات بالا اگر همکلاسی هایی که پاتو عملی دارند با من همکاری کنند

تا با همکاری یکدیگر کارهای بالا را انجام دهیم این مشکل حل می شود.

مبحث صحبت با دکتر شریعتی ، زمان امتحان سمیو عملی بودکه پیشنهاد

برگزاری امتحان در روز آخر سمیو عملی که دوستان هم موافق بودند را مطرح کردم

که ایشون گفتند چون فقط ۱۰ استاد برای گرفتن امتحان انتخاب می شوند امکان پذیر

 نیست ولی بعد از یکسری صحبت های دیگر گفتند باید روی این موضوع فکر کنند

پس اگر روز شنبه که با ایشون کلاس روماتو داریم در این باره صحبت کنیم و نفرات

 بیشتری این موضوع را مطرح کنند فکر کنم به نتایج خوبی برسیم.

مبحث صحبت با دکتر جاهد ، کم بودن نمرات نسبت به آنچه دانشجو انتظار داشته

که ایشون گفتند ممکن خطا تصحیح با دستگاه باشد برای همین تمام برگه ها را به

 دانشگاه می فرستند تا برای افرادی که به نمره اعتراض دادند تصحیح دستی انجام

 شود هم چنین درباره روی نمودار بردن یا انجام هرکار دیگری که صلاح می دانند برای

 کم شدن تعداد افتاده های این کورس ، صحبت شد که ایشون گفتند اصلا روی

نمودار بردن را کار درستی نمی دانند و این کار را انجام نمی دهند.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 0:50 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
طبق صحبتی که امروز با آقای میرزایی -مدیر آموزش کل- داشتم

چون تاریخ ثبت نمره  غدد ۱۶/۳ درج شده و این مشکل به اطلاع آموزش

کل رسیده بود پس به طور استثنا برای اعتراض به درس غدد باید از

طریق حضوری و پر کردن برگه اعتراض در آموزش پزشکی ،به

 نمره خود اعتراض کنید.

مهلت انجام این کار تا پایان ساعت اداری روز شنبه ۲۷/۳ گفته شد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 21:27 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
پست مربوط به کلید اصلی که در خردادماه نوشته شده را پست ثابت کردم تا

دوستانی که شنبه امتحان غدد دارند بتوانند از آن استفاده کنند.

به امید موفقیت تمامی دوستان در امتحان غدد


برای گرفتن کلید غدد اقدام کردم که در نهایت با پیگیری های زیاد کلید را گرفتم. 

ان شاءالله کلید کورس ریه را آقای مددی میگیرد.

۱-ج/۲-ج/۳-د/۴-ب/۵-الف/۶-الف/۷-ج/۸-د/۹-ب/۱۰-ج/۱۱-الف/۱۲-د/

۱۳-ب/۱۴-الف/۱۵-ب/۱۶-د/۱۷-د/۱۸-ب/۱۹-ج/۲۰-الف/۲۱-د/۲۲-الف/

۲۳-ج/۲۴-ب/۲۵-د/۲۶-د/۲۷-الف/۲۸-الف/۲۹-ج/۳۰-ب/۳۱-ب/۳۲-الف/

۳۳-ج/۳۴-ج/۳۵-ب/۳۶-د/۳۷-د/۳۸-الف/۳۹-ب/۴۰-ج/۴۱-ب/۴۲-الف/

۴۳-ج/۴۴-الف/۴۵-ج/۴۶-ج/۴۷-ب/۴۸-ب/۴۹-الف/۵۰-الف/۵۱-الف/

۵۲-الف/۵۳-الف/۵۴-ب/۵۵-ج/۵۶-د/۵۷-د/۵۸-ج/۵۹-الف/۶۰-د//

ان شاءالله همه بچه ها بعد از تصحیح اینگونه یا شوند.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 21:51 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
برای دانلود نمونه سوالات روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه سوالات ریه دوره 48


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 15:38 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
بعد از کلی بالا و پایین رفتن نتیجه این پروسه!!!!!!!!!این شد که

چون تا ۳۰/۳ هیچ کلاس خالی ای نداریم به جز ۲ کلاس در

ساعت ۸ صبح ، به احتمال قوی همان ۸ صبح خواهد بود

ولی اگر کلاسی تمام شود اولین امتحانی که به ساعت دیگری

تغییر خواهد کرد امتحان دانشجویان فیزیوپاتو۲ خواهد بود.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 15:19 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
۵شنبه مورخ ۱۱/۳ ساعت ۹ صبح ، آزمون المپیاد برای هر ۴ حیطه

برگزار می شود.

فقط افرادی که از قبل اعلام آمادگی کرده و ثبت نام کرده اند

می توانند شرکت کنند.

کلاس های درس به قوت خود باقی است وبرگزار می شود و در

صورت حضور در آزمون المپیاد غیبت  موجه است.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار کمیته هاوکانون هاوالمپیاد
[ سه شنبه نهم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 0:36 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
بنا بر خواسته شما ، دیروز با مسئول برگزاری امتحانات صحبت کردم

وموضوع خیلی خیلی زود بودن ساعت امتحان و مشکلات مربوط به آن

را مطرح کردم.

نتیجه این شد که از روز ۴شنبه هروز به این بخش بروم(طبقه ۴)

تا هماهنگی های لازم انجام شود و شاید بتوانیم ساعت امتحان را

از ۸ صبح تغییر دهیم.

شما هم دعا کنید که تلاش ها نتیجه دهد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 15:32 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
 امتحان غدد روز ۵شنبه مورخ ۲۸/۲ ساعت ۸ برگزار می شود.

فردا برای اینکه ساعت امتحان به ۱۰ یا ۱۲ تغییر کند آموزش می روم

اگر تغییری شد در وب میگذارم.

شما هم دعا کنید که قبول کنند. 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 23:39 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
این هم نمونه سوال غدد دوره ۴۸  که با کلیک کردن روی لینک

زیر می توانید آن را دانلود کنید.

نمونه سوال غدد دوره 48

اگر جواب سوالات به جز آنچه بود که دوره ۴۸ مشخص کرده حتما در

بخش نظرات این پست ، جواب درست را با ذکر منبع بگویید


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 21:54 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان سمیو نظری ساعت ۸ صبح روز ۵شنبه مورخ ۳۱/۱ برگزار می شود.
موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 21:29 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
 ما می خواستیم تاریخ امتحان را عقب بیندازیم که چون دوستانی زنگ زدند

و گفتند مشکلاتی دارند این نامه را پس گرفتیم.

چون یکی از موارد تغییر امتحان رضایت همه دانشجویان است(کاری

محال که البته اگر مخالفتی نبود ممکنش می کردم)

درنتیجه تاریخ امتحان سمیو همان ۵شنبه۳۱/۱  خواهد بود.

برای سمیو چشم دکتر ادهمی جزوه دوره ۴۶ را بخوانید.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 20:58 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
یک خبر خوووووووووووووووووووووب

امتحانات تمام شد.

استراحت بی دغدغه و بدون اضطراب شروع شد.

همین جا از همه دوستان خوبم به خصوص درنا جان که به من کمک کردند

تا اطلاع رسانی و آپلود جزوات و نمونه سوالات و.... انجام شود خیلی خیلی تشکر

میکنم.

واقعا اگر همکاری ها نبود این کارها انجام نمی شد و حداقلش قیافه من اینبود.

ان شاءالله همگی سال عالی و خوبی داشته باشیدو هر کجا هستید خیلی

خیلی به شما و خانواده اتان خوش بگذرد.

ضمنا به همه متولدین ۱۳۶۷ بابت اینکه امسال مقارن با سال تولد آن هاست تبریک

میگم آخه امسال سال نهنگ از نظر هندی یا سال اژدها از نظر چینی است.

گروه بندی سمیو و آمدن نمرات در سایت دانشگاه و هرخبر دیگری را در وب میگذارم. 

نتیجه منطقی :باز هم به وب خودتون سر بزنید. 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 3:27 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
متاسفانه اين بار نمونه سوالات نتوانست بيرون بيايد يا اگر هم اومد من بي اطلاعم.

براي همين با همكاري چند تا از بچه ها پاسخ هاي تعدادي از سوالات را در آورديم.

دقيقا منطبق با شماره سوالا نيست و حدودا شبيه است.

۱-پروتئين نفرين=در بيماريFINISH

۲-نفروز ليپيد= RBC cast ندارد.

۳-گلومرونفريت غشايي.................


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 13:2 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
ساعت امتحان همان ۸ صبح است و تغییری نکرد.

ان شاءالله همگی امتحان پاتو را خوب بدهید و در آخر با این چهره آخرین امتحان

سال۹۰ را سپری کنیم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 15:6 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز رفتم دانشگاه حدود۱ساعت هم از این اتاق به آن اتاق رفتم ولی نتیجه ای نداد.

باید یک بار دیگر پیش آخرین کسی که با موضوع امتحانات مرتبط است بروم و این

شخص آخرین امید برای تغییر ساعت امتحانه.

به هر حال من تلاشم را میکنم ببینیم چی صلاحه.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 22:50 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان پاتو روز ۵شنبه ساعت ۸ صبح می باشد.

قابل تغییر نیست چون خودم خیلی با خانم فهیمی نیا حرف زدم که بعدازظهر باشد.

آخرسال است تعداد افرادی که مراقب باشند کم است.  


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 19:28 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
نمونه سوالات پاتولوژی میان ترم دوم دوره ی ۴۸ را از لینک زیر دانلود کنید :

لینک دانلود (حجم فایل : 3.2 مگابایت)


موضوعات مرتبط: اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ پنجشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 13:22 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان ۱ نکته مهم

دیگوکسین اینوتروپی مثبت دارد یعنی قدرت انقباضی قلب را افزایش می هد


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 20:56 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]

به این میگن آخر همکاری

امشب که وب راچک کردم واین نظر را دیدم خیلی خوشحال شدم چون خودم هم به

دلیل رفت وآمد زیاد سر کلاس و رساندن نمونه سوالات دکتر جعفری به

کپی، نتوانسته بودم این نکات را یاداشت کنم.

واقعا از این دوست خوبم کمال تشکر را دارم. 

این ها نکاتی هستند که دکتر رضایت(هنوز از دستشون عصبانی ام)سر کلاس آن

ها را مهم و سوالی برای امتحان ذکر کردند. 

نکات  مربوط به جلسه دکتر رضایت

آنمی هایپرتیروئیدی ناشی از متابولسم بالای RBCاست.

آنمی هیپوتیروئیدی ناشی از کندی در ساخت RBCاست.

غده تیروئید در جذب ید به صورت انتخابی اثر میکند.

داروی انتخابی هیپوتیروئید،لووتیروکسین (T4ایست که در آزمایشگاه تولید شده).

تیوآمید ها برروی آزادسازی هورمون تاثیری ندارند وجلوی ساخت هورمون رامیگیرند

بنابراین مدتی طول میکشد تا اثر بخشی آن دیده شود.

PTU در خانم های باردار وشیرده نسبت به متی مازول ارجحیت دارد

CARBIMAZOLپیش ساز متی مازول است

طوفان تیروئیدی:استفاده از دوزبالایی ازمتی مازول و PTU+ اقدامات نگهدارنده

+استفاده از هیدروکورتیزون پروپرانولول ودیلتیازم

عارضه ی استفاده از ید یونیزه:مخاط ها به رنگ قهوه ای در میایند

ید یونیزه باعث کاهش آزادسازی هورمون میشود بنابراین سریعتراز تیوآمیدهاعمل

میکند

در کمای ناشی از هیپوتیروئیدیسم:استفاده از دوزبالایی از لووتیروکسین و

لیوتریکس و لیوتیرونین

اندامهای موثر درتنظیم خون:کبد عضلات اسکلتی چربی پانکراس

رسپتور انسولین خاصیت تیروزین کینازی داردگلوگز توسطGLUTاز غشاسلول عبور

میکند

گلوکاگون باعث افزایشcAMPمیشود(Bآگونیست ها نیز باعث افزایش cAMPمیشوند)

-باعث شل شدن عضلات صاف میشود گاهی بعنوان پادزهر در مسمومیت با B

آنتاگونیست ها مانند پروپرانولول استفاده میشود

لیزین+آسپارتات=لیسپرو

لیسپرو باعث میشود life styleفرد دیابتی ب افراد عادی نزدیکتر شود زیرا لازم نیست

بعد ازمصرف دارو به مدت طولانی برای صرف غذا صبر کند

فقط انسولین کوتاه اثر در موارد اورژانسی به صورت وریدی تزریق میشود

گلارژین جز انسولین های طولانی اثر است(طول عمر بیش از 24 ساعت)به آن

انسولینpeak less نیز میگویند.

آسپارتات و GLULISINE سریع اثر هستند

هیچ وقت گلارژین را باانسولین دیگری مخلوط نمی کنند زیرا pHآن اسیدی است

وجلوی اثر انسولین های دیگر را میگیرد

 *از سولفونیل اوره های نسل اول کلر پروپامید را بیشتر یاد بگیرید.

مت فورمین هایپوگلایسمی ایجاد نمیکند از طریق انسولین وگیرنده آن عمل نمیکند

از طریق مسیرهایی که در کبد تنظیم گلوکز را انجام میدهند عمل میکند.

مت مورفین در الکلی ها و کسانی که کاردیومیوپاتی دارند ویا اسیدلاکتیکشان زیاد

است ممنوع است.

*از داروهای نسل دوم سولفونیل اوره گلی بن کلامید را بیشتر یاد بگیریم.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 1:43 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امتحان فارماکولوژی روز چهارشنبه مورخ 12/17، راس 

ساعت 12 برگزار خواهد شد.

اصلا دیر نکنید چون بعد از امتحان ما کلاس برگزار می

شود و زمان اضافه به شما نخواهند داد.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 15:3 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز با دکتر هادی پور برای چگونگی طرح سوالات صحبت کردم

چون جواب سر راست نمی دهند به انواع مختلف سوالات را پرسیدم تقریبا نتیجه این شد:

حدودا دکتر هادی پور۱۲

حدودا دکتر جعفری ۱۶ تا

حدودا دکتر خویی ۱۶ تا

حدودا دکتر رضایت ۸ تا

کلا حدودا ۴۵-۵۰ سوال فارماکو نظری

۵ سوال فارماکو عملی که تشریحی و با توضیح ۳،۲ خطه که شامل نام آزمون و نام دارو و نتیجه کار است

فردا یک مثال در وب میگذارم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 23:25 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
فایل word متفاوتی در کار نبود یعنی همان جلسات ۲ و۳ دوره ۴۸ که تایپی هست

بود تازه ناقص تر (یکسری مطالب در آن نبود مثل ساخت و انتقال و متابولیسم

هورمون های تیروئید)  

چیزی که برام فرستادن را براتون در sunrise67.persiangig.com

میذارم اگه آپلود بشه الان تا ساعت ۱۵ که نشده.فعلا ۲ بخشش کردم ببینم میشه یا

نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 اگه به درد خورد استفاده کنید و واقعا متاسفم برای این همه بی نظمی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ولی واقعا به خاطر ۴ ساعت در روز ۵ شنبه و ۳ ساعت در روز شنبه آن هم در این

ایام مهم امتحانات که باطل شد به هیچ قیمتی از ایشون نمی گذرم و آن

دنیا باید جواب بدن.

 اینم شماره دفترشون هست اگه فایل بهتری گیر آوردید در نظرات وب بگذارید

۲۲۰۰۲۰۴۰


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 14:0 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم واقعا از همکاری هاتون خیلی ممنونم و آرزوی موفقیت برایتان دارم

من سعی میکنم ما بقی جواب ها را پیدا کنم و تا ساعت ۲۴شب در وب بذارم.

پس حتما ساعت ۲۴ شب به وبلاگ بیایید. 

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 17:54 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
طبق گفته دکتر محمد حسنی،از هر گروه شرکت کننده در سمینار ، ۱ سوال

امتیازی می آید که جمعا ۳ سوال می شود و هرکس فقط می تواند به یکی از این ۳

سوال پاسخ دهد.(بدون در نظر گرفتن گروه و ساعتی که در سمینار حضور داشته)

بارم ۱سوالی که از بین ۳ سوال پاسخ می دهید از بارم بقیه سوالات بیشتر است و

در برگه امتحانی این سوالات مشخص خواهند بود.

سوال امتیازی:سوالی که پاسخ دادن به آن به نمره شما می افزاید و پاسخ ندادن

به آن از شما هیچ نمره ای نمی کاهد.

برنامه سمینار قلب رابرای آگاهی شما از موضوعات سمینار و حیطه سوالات امتیازی

در ادامه مطلب می گذارم


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
ادامه مطلب
[ یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 14:24 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]

دوستان خوبم این مطلبی که می خوانید آقای دکتر محمدحسنی تهیه نموده اند

که مختص امتحان قلب نیست بلکه دانستن این نکات برای تمام امتحانات مفید است:

همکاران محترم و دانشجویانی که در آزمونهای مختلف شرکت می کنند همیشه از

عدم هماهنگی در مدت زمان آزمون و تعداد سوالات شکایت دارند بعضی افراد مدت

زیادی را صرف یک تست می نمایند و در انتهای زمان آزمون هنوز تعدادی از سوالات را

نخوانده اند.

گروهی نیز به خاطر ترس از کمبود وقت خیلی از سوالات را سطحی خوانده و سریع

جواب می دهند و نه تنها نمره مثبت نمی گیرند.....................


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
ادامه مطلب
[ یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 13:52 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
یک خبر خوب:

امتحان قلب مورخ ۹/۱۲ ، ساعت ۱۳ می باشد.

کلاس دکتر رضایت (فارماکو) از ساعت ۱۴:۳۰ - ۱۷ درآمفی تئاتر برگزار می گردد.

البته در این ساعت باید کلاس خالی باشد ولی من برای اطمینان بیشتر آمفی تئاتر

را گرفتم تا کلاس به دلیل نبود کلاس خالی کنسل نشود.

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 12:39 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
چون تعدادی از بچه ها نتوانستند با آدرس قبلی نمونه سوالات قلب دوره۴۸ را دانلود

کنند پس با کمک یکی از دوستانم با آدرس دیگری هم آپلود کردیم.

امتحان کنید و اگر مشکلی بود بگویید تا راه حلی پیدا کنم.

لینک دانلود از طریق Mediafire

 این آدرس را به پست قبلی اضافه کردم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 19:54 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
فعلا این پست را به دلیل اهمیتش پست ثابت کردم

این پست مخصوص پاسخ سوالات قلب دوره ۴۸ است و هرکدام از دوستان پاسخ

خود را در بخش نظرات فقط همین پست بگذارد.

پاسخ سوال را همراه با شماره جلسه و صفحه آن یا نام کتاب و شماره صفحه کتاب

بگذارید.

از همکاری اتان بسیار ممنونم.

پاسخ سوال ها با همکاری دوستان خوبم:

۱-ب/ ۲-ب/۳-د/۴-ج/۵-الف/۶-د/۷-ج/۸-؟/۹-ب/۱۰-الف/۱۱-د/۱۲-ب/۱۳-د/۱۴-ب/

۱۵-الف/۱۶-ج/۱۷-د/۱۸-ب/۱۹-الف/۲۰-ب/۲۱-د/۲۲-الف/۲۳-ب/۲۴-ج/۲۵-الف/

۲۶-ب/۲۷-الف/۲۸-د/۲۹-الف/۳۰-د/۳۱-د/۳۲-الف/۳۳-الف/۳۴-ب/۳۵-ب/۳۶-الف/

۳۷-؟/۳۸-؟/۳۹-؟/۴۰-؟/۴۱-الف/۴۲-الف/۴۳-ج/۴۴-ج/۴۵-د/۴۶-ب/۴۷-؟/۴۸-د/

۴۹-د/۵۰-ب/۵۱-د/۵۲-د/۵۳-ب/۵۴-الف/۵۵-د/۵۶-ج/۵۷-الف/۵۸-ب/۵۹-ب/

سعی می کنم تا ساعت ۲۴ (۱۲شب) بقیه پاسخ ها را بگذارم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 16:59 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
۱-برای مبحث بیماری های مادرزادی جزوه دوره ۴۸ برای دکتر جوزانی را بخوانید چون

استاد این مبحث برای ترم ما دکتر جوزانی بودند (یعنی برای مبحث بیماری های

مادرزادی جزوه دوره ۴۶ برای دکتر حاتمی را نخوانید)

۲-قبلا گفتم ولی دوباره می گویم :

مبحث ایست قلبی جزوه دوره ۴۶ جلسه ۲۰ برای امتحان حذف است.

۳-برای مبحث پاراکلینیک با دکتر محد حسنی،جزوه دوره ۴۸ را بخوانید.

۴-حتما اصلاحیه های نوشته شده توسط دوره ۴۸ را بخوانید؛داری نکات مهمی

هستند 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار جزوات و نمونه سوالات
[ جمعه پنجم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 13:36 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
به احتمال 90%زمان انتخاب واحد 13/12 و 14/12 می باشد.

اگر کسی در تاریخ های اعلام شده برای علوم پایه (مثلا 18/11 یا25/11 ) انتخاب

واحد انجام داده دوباره باید در تاریخی که اعلام خواهد شد انتخاب واحد کند چون

آن کدها برای نیمسال دوم 90 بوده یعنی برای دوره 48 و هنوز کد کورس های ما در

سایت اعلام نشده است و به نظرم از آموزش بپرسند که آیا این کار موجب اختلال در

انتخاب واحد واقعی اشان می شود یا نه؟ تا اگر مشکلی پیش آمده بود هر چه سریع

تر آن را حل کنند.

ضمنا چون کلاس ها در آمفی تئاتر برگزار می شود نیازی به عجله برای انتخاب ساعت

و روز بهتر نیست البته این نکته ای که گفتم بر اساس پرسش امروز یعنی ۳/ ۱۲

است و اگر تغییری صورت بگیرد اعلام می کنم.

تاریخ دقیق انتخاب واحد را اعلام می کنم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 1:1 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
امروز رفتم بیمارستان جواهری تا صحبتی با دکتر محمدحسنی داشته باشم جهت

رفع برخی سوالات.

نتیجه گفت وگو موارد زیر شد:

۱-پوئن هايي كه برای افراد شركت كننده در سمینار در نظر گرفته شد:

اول صدور گواهی نامه برای تمام شرکت کنندگان در سمینار قلب

دوم طرح ۲ سوال امتیازی از سمینار در امتحان (سوالی که اگر پاسخ داده شود

 نمره دارد ولی اگر پاسخ داده نشود هیچ نمره ای کم نمی شود)

۲-فيلم سمينار هم بعد از ويرايش و فكر كنم براي بعد از عيد در اختيارم قرار

مي گيرد كه در كانكس قرار خواهم داد. 

۳-مبحث cpr  كه تدريس نشده در امتحان نمي آيد يعني جزوه دوره 46

جلسه۲۰ با عنوان مرگ ناگهاني.ايست قلبي با دكتر حاتمي براي امتحان

نمي آيد.

۴-تعداد سوالات امتحان بين 70-100 تا مي باشد وتقريبا از هر مبحث 5 تا 7 سوال

مي آيد به جز مبحث  ECG و آريتمي كه حدود 12 سوال مي آيد.

۵-از مطالب سمينار در امتحان سوال نمي آيد به جز همان 2 سوال امتيازي كه در بالا

توضيح دادم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 14:7 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
یکی از دوستان لطف کردن آدرس نمونه سوالات قلب دوره ی ۴۸ رو فرستادن که با

 کلیک کردن روی لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

به این میگن همکاری

ان شاءالله همیشه موفق باشی.

نمونه سوالات قلب دوره 48

لینک دانلود از طریق Mediafire

 


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار اسلایدها و voice ها
[ سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 15:22 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
با همکاری دوستان و همکلاسی های خوبم اسلایدهای فارماکو و قلب و نمونه

سوالات قلب دوره ۴۸ آپلود شد که واقعا از این همه همکاری تشکر می کنم و

هرکدام را با توضیح مربوط به آن و آدرس دانلود در پست جداگانه ای می گذارم.


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات، اخبار اسلایدها و voice ها
[ سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 14:14 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان به دلیل اینکه از گروه B فقط 40 نفر برای تغییر تاریخ امتحانات پایان

ترم امضا کردند و از گروه A هم برگه ای به دست من نرسید،تاریخ امتحانات

مطابق اعلام دانشگاه بوده و قابل تغییر نمی باشند.

 

تاریخ امتحان قلب ۹/۱۲
تاریخ امتحان فارماکولوژی ۱۷/۱۲
تاریخ امتحان پاتولوژی اختصاصی ۲۵/۱۲


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 18:34 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
دوستان خوبم ، پزشکان آینده

واقعا خسته نباشید و امیدوارم این ۲روز خیلی بهتون خوش بگذره

با وجود فشردگی امتحانات و سختی مباحث تونستیم از پس شرایط بر بیاییم که این

 هم از الطاف خدا بود

حالا برای جلوگیری از چنین وضعیتی در آخر ترم من در گروه ب و آقای مددی در گروه

آ باید با همکاری شما از همه دانشجویان دوره خودمون امضا بگیریم برای تغییر زمان

 امتحانات آخر ترم وزیاد کردن فرجه (حداقل۱۱روز برای هر امتحان)


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ پنجشنبه یکم دی ۱۳۹۰ ] [ 22:22 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
برخی سولات طوری است که نمیشه آدرس داد و برخی دیگر هم خود جواب میشه

 آدرس

سوالات ۹ و ۱۰و ۱۲ و۱۳ و۱۴ و۱۵ و۱۶ و۳۴ و۳۷و ۳۹ جز دروس میان ترم دوم

 است 

۱-ج

۲-ب(محرک های قوی آگونیست کامل اند که وقتی با آگوتیست نسبی به کار روند

        موجب کاهش اثر آگونیست نسبی می شوند)              

.....................


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
ادامه مطلب
[ چهارشنبه سی ام آذر ۱۳۹۰ ] [ 20:24 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
در قوانین امتحان ونکات امتحانی هم نظر بگذارید که بدانم خوانده اید به خصوص

 قوانین امتحان


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:26 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
به  بخش نظرات ۳ پست :

نکات امتحانی و

آدرس دانلود آزمون فارماکو دوره48 و

آدرس جزوه 9 جلسه ای دوره خودمون(49) حتما سر بزنید و نکات را بخوانید

هم چنین خودتان هم مطالب مهم را در پست مربوط به آن قرار دهید تا با کمک هم

مجموعه ای از نکات داشته باشیم.منتظرم


موضوعات مرتبط: تمام خبرهای دانشگاه خودمون، اخبار امتحانات
[ سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 14:34 ] [ مانا فرحناک(نماینده) ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

دوستان عزیز از آنجایی که بهترین وسریع ترین و در دسترس ترین راه اطلاع رسانی در دنیای امروزه اینترنت است پس اقدام به ایجاد وبلاگی مختص اخبار کلاس ها ودانشگاه خودمون کردم.
از آن جایی که این وبلاگ بسیار بسیار نوپااست از دوستان خوبم که بتوانند در جهت ارتقا وبلاگ کمک کنند دعوت به همکاری می نمایم.